Geçen hafta teknik direktör Marcelino'nun takımınn başına gelmesinin ardından Marsilya yönetimi, bu Cuma günü Geoffrey Kondogbia'nın transferini onayladı.  Marsilya kulübünün başkanı, takımı yenilemeyi planlıyor ve Romain Saïss'e (33 yaşında) giden yol da dahil olmak üzere birçok alternatif üzerinde çalışıyor. Merkez savunma oyuncusu ve defansif orta saha oyuncusu Saiss, transfer pazarında büyük bir fırsatı temsil ediyor.

Suudi Arabistan'a mı?

Beşiktaş, başlangıçta talep edilen 4 milyon avrodan sonra, sözleşmesinin son yılını satın alma bedeli üç milyon avroya düşeceği için onu tutmayacak. Pablo Longoria'nın yine de Saiss için istenen miktarı azaltmaya çalışacağını düşünebiliriz. En azından Romain Saïss rakip Suudi Arabistan ekibiyle anlaşmazsa. Ayrıca Nottingham Forest, Beşiktaş tarafından reddedilen bir teklif olan 2.5 milyon euro  teklif etti.

 Al-Ittihad, bu yaz transfer için Romain Saïss'in maliyetiyle ilgili görüşmeye başlayacak. Saiss'in, Suudi ekibinden cazip bir maaş teklifi alması gerektiğini söylemek yeterli ancak Olympique de Marseille için bunun gerçekleşmesi imkansız. Suudi kulübü için bir diğer avantaj, kadrosunda Karim Benzema ve N'Golo Kanté'nin bulunması, kimseyi kayıtsız bırakamayacak iki argüman daha.

Frenchfootball

duhuliye.com/dış basın