Beşiktaş kadrosuna baktığımızda bir iki oyuncunun maç içindeki performansına bağlı bir Beşiktaş'tan söz ediyoruz. Takımın omurgasını bir inceleyelim elle tutulur kim var diye, bir tek kaleci Mert var. Sivas'ta o da yoktu. Stoperde banko oyuncun yok, birçok isim denendi ama yetersiz. Orta saha Demir Ege, Tayfur, Gedson... Bu üç oyuncudan banko kimi sayarsınız, bir tek Gedson'u. Şu anki mevcut performans ile onu da sayamayız. Hücum hattın da ilk 11 için yetersiz .  

Oyuncuların performansı evet çok kötü, bunu üst seviyeye çekmek antrenörlerin görevi. Hocanın oyuncu tercihleri enteresan.
Elindeki oyuncular belli. Bunları en iyi şekilde sahaya sürecek kişi hoca. Peki hoca bunu yapabiliyor mu ?
Bu maçta yedekte kalan oyunculara bir bakalım... Bence Amartey ön liberoda değerlendirilip, Tayyip Talha da Necip'in yerine sahada olmalıydı. Bu arada Svensson da bir Rosıer değil. En kötü Rosier iki maçtır sahada olan Svensson'dan iyiydi.

Rebic'in kariyeri, oynadığı kulüplere bir bakmak lazım, boş adam değil. Hele bu kadar kadro zaafiyeti yaşayan bir takımda banko oynar. Cenk form olarak çok kötü. 74 dakika hocanın beklemesi, oyuncuyu değiştirmemesi  ilginç. Muleka bu takımın oyuncusu olmayabilir, ama bu kadar sahada kötü performans gösteren oyuncular varken 85'inci  dakikada sahaya sürmesi de enteresan. Hoca oyuncuları belli ki daha tanımıyor.

Beşiktaş'a son zamanlarda dikkat edin, penaltı vermemek için her yol deneniyor. Başka takımın yediği golü iptal edip penaltı verenler, Beşiktaş'a gelince görmemezlikten geliyorlar. Bu da birçok puan kaybına sebep oluyor. 

Taraftar yeni yönetim ile büyük beklentilere girdi. Hedef Türkiye Kupası olmalı. Bu hafta gelecek isimlerle bu kupa müzeye gelir, ligi de ilk üç arasında bitirebiliriz.

Yılların kangreni, bu kadar kısa zamanda çözülmez. Nasıl ki  hastalandığınızda hemen iyileşiyor musunuz, tabii ki hayır, bu durumu da onun gibi düşünün. Yılların vermiş olduğu hasar çok ağır. Beşiktaş şu an yoğun bakımda, ağır hasta! Buradan çıkartmak sadece bu yönetimin yapacağı bir şey değil. Herkesin artık sahada olması lazım. Bu kötü günleri birlikte olursak aşarız.

Masis Kuyumcu / Duhuliye