Aboubakar, Muleka, Rebic, Onana, Chamberlain, Hadziahmetovic, Fernandes, Ghezzal, Colley, Amartey, Masuaku, Rosier, Montero, Rashica yani Beşiktaş'ın kadrosunda bulundurması gerekli 14 yabancı oyuncu sayısı tamamlanmış vaziyette.

Beşiktaş'ın transferde bir hamle yapabilmesi için bu sayıyı eksiltmesi gerekli. Geldiğinden beri istenileni veremeyen Onana'yı kiralamak veya satmak bunun bir hamlesi olabilir veya belki de ikinci hamle bir türlü sakatlıktan kurtulmayan Ghezzal'in bonservisini dondurmak.

Durum bu sayısalda gitmeye devam ederse Afrika Kupası maçları ile birlikte  (Aboubakar-Onana (Kamerun)-Masuaku-Muleka (Demokratik Kongo Cumhuriyeti) - Colley (Gambia) - Amartey (Gana) - Ghezzal (Cezayir) Beşiktaş'ı lig ve kupa sürecinde başka sıkıntılı süreç bekliyor olacak.

Geçen sezon bitimi ile birlikte bu sezon için hazır görünen takıma katkı yapılması için yapılan transferlerde Afrika Kupası gerçeği göz ardı edildi. Yapılan transferlerde ise son Dinamo Kiev maçı da gösterdi ki en hazır iki oyuncu Bahtiyar Zaynutdinov ve Rashica diğer oyuncular henüz takıma katkı yapabilecek fiziksel güce ve takım uyumuna hazır değiller. Şenol Güneş milli arada bu oyuncuları ne kadar takviye ile hangi seviyeye getirecek bekleyip göreceğiz.

Tüm bu tabloya baktığımızda Beşiktaş adına Şenol Güneş'in önemi bir kere daha öne çıkıyor. O ne kadar gidişata konsantre ise Beşiktaş o kadar iyi olacaktır. Şenol Güneş'in ileride (Afrika Kupası sürecinde) elinde hamle olarak tutabilceği oyuncular Rebic, Chamberlain, Zaynutdinov, Rashica olacak. Şenol Güneş'e büyük iş düşüyor. 

Duhuliye.com