Önder Karaveli'nin sözleri şu şekilde: 

Dünya kupası bitişinin ardından ligimiz mutlaka etkilenecektir özellikle oyuncuların fiziki durumu açısından, bir kere oynana maçlar futbolcuların hiç dinlenmeden başlayıp oynadığı maçlar oldu.  

23 yıldır teknik direktörüm, bu yılların büyük bölümü akademilerde geçti fakat artık Beşiktaş süreciyle beraber, Beşiktaş’taki teknik direktörlük süreciyle beraber artık kalan kariyerime dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir liginde hiç ayırt etmeksizin, innadığım bir kulüpte, inandığım projeyle teknik direktör olarak devam etmek istiyorum.

Türkiye’de de mümkün olduğu en yüksek ligde olmasını isterim ama bana doğru bir iş gelirse yani üçüncü ligde de ben çalışabilirim, çokta fazla ayırt etmem sahada olmaktan mutluyum.

Özkaynak düzeni malum, Serpil Hamdi Tüzün hocamızın 10 yaşında benim hayatıma kattığı, Beşiktaş minik takımında oynamaya başladığımızda ilk duyduğumuz Beşiktaş Öz Kaynak düzeninden gelen bir şeydir bu yani kaynağından en temiz yerinden işlmek üzere hocanın düşündüğü bir yapıdır, isimdir.

Genç oyuncuları çok seviyorum, genç oyunculardan asla vazgeçmemem ama yıllarca genç oyuncularla akademilerde çalışarak, onların oyunculuk değerlerini yükselterek, onları profesyonel takımlara hazırlayarak geçen ömrümde bazı günler geldi, hem medyada dinlediğimizde hem bazı sohbetlerde dinlediğimizde Beşiktaş A takım sürecinde değersizleştirildiğini gördüm bunun, bu beni gerçekten üzüyor ve kırıyordu. Sadece kendi adıma değil akademilerde çalışan ülkedeki bütün antrenör arkadaşlarım adına son derece üzücü bir şey insanlar orada hiçbir şey yapılmadığını, hiçbir şey çalışılmadığını, hiçbir şey üretilmediğini ısrarla söylüyor bende ısrarla şunu söylüyorum peki bu A takıma gelen oyuncular nereden geliyorlar? Gökten zembillemi iniyorlar? Hiçbir şey öğrenmeden nasıl oynayabiliyorlar? 

U19 takımında beraber çalıştığınız bir oyuncuyla beraber  A takımda olmak, ona o şansı verebilmek benim adıma çok kıymetli idi bu gerçekten çok güzel ve keyifli bir şey. 
Sadece Emirhan İlkhan değil arkasında başka oyuncularda vardı sahaya girebilecek Emirhan Delibaş, Berkay, Demir Ege Tıknaz ilerleyen günlerde Beşiktaş A takım oyuncusu adaylarındandır.

Hatta benim gönlümden geçen Demir Ege Tıknaz A takımda kaptanlık yapacak kapasitede bir oyuncudur ve inşallah buna ulaşır.

Bu çocuklara şans vermek güzeldi, arkada bu kaynak hep var ama mesele bu kaynağı doğru kullanmak, oyuncuları daha doğru zamanda oyuna sunabilmek. Emirhan, Rıdvan, Serdar bu gençler şimdi yurtdışındalar erken mi gittiler diye sorarsanız bana göre şimdi orada iseler demek ki zamanı gelmiş ama gittiklerinde fırsat bulma şansları az oldu Emirhan ve Rdıvan’ın belki Emirhan yaş olarak daha küçük olduğu için başka takımlara kiralık verilerek forma şansı yakalama durumuna gelebilir.

Kerem Aktürkoğlu olayı var, benim oynatmadığım gönderdiğim Başakşehir’den gönderilmesi kararını verdiğim bir oyuncu olsa Kerem bunu bilir ve maçtan önce yanıma gelip bana sarılıp aramızdaki o diyalog yaşanmaz. Ben kerem’in sadece bir maçlık antrenörü oldum U21 takımından U19 takımı maçına geldi  Başakşehir U19 takım sorumlusuydum , sarı kart cezasından dolayı bize geldi oynayabiliyordu bir maç için geldi ve tekrar U21 takımına döndü. Ben 1 maçlık antrenöyüm A takımın acıkış kararında ben yokum, A takımdan ayrılış kararında da ben yokum…