,Beşiktaş, oyuncuyu 1 milyon Euro çıkış bedeli ödeyerek tenlerine bağlamıştı.

Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme, oyuncunun olaylı transfer süreciyle alakalı olarak A Spor’a telefonla bağlandı ve açıklamalarda bulundu.

İşte Elyasa Süme’nin açıklamaları:

“Bu konuyla ilgili bağlanıp açıklama yapmaktan üzüntü duyuyorum. Çok acı günlerden geçiyoruz, böyle zamanlarda bunları konuşmaktan üzüntü duyuyorum. Fakat hakkımda istemediğim şeyler söylendi, transferde birilerinin arkasından iş çevirmişim gibi. Kendimi ifade etmek için bağlandım. Biraz mantıklı düşünelim. Kayserispor kulüp binasında, o kadar Kayserispor yetkilisinin içinde benim böyle bir şey yapmam mümkün mü? Onur Bulut başından beri Beşiktaş’ta oynamak istediğini herkese söyledi. Ben sözleşme imzalandığında o odadaydım. Kayserispor ikinci başkanı Nurettin Bey dışında Başkan Ali Çamlı da oradaydı. Anlaşma imzalandıktan sonra ben evrakları Başkan Ali Çamlı’nın elinden aldım. Başkanın olduğu bir ortamda imzalar atıldı ve odadan birlikte ayrıldık. Sözleşmede bildiğim kadarıyla Nurettin Bey’in imzası var. Ben Samet Koç’u odada görmedim. Başkanın bulunduğu bir ortamda imzayı kim attı diye sorgulayacak değilim. Ben Süper Lig’de futbol oynadım, bu işi de şerefimle yapıyorum. Hem Beşiktaş’a, hem de Kayserispor’a büyük saygı duyuyorum. Kulüpler her zaman oyunculardan büyüktür. Onur Bulut da Kayserispor’a çok şey borçlu. Burada Onur Bulut oldu. Bu kulübe her şeyini verdi, 1 milyon Euro gibi de bir bonservis kazandırdı. Ben isterdim ki Onur buradan başkanla tokalaşarak, fotoğraf vererek ayrılsın. Böyle bir ayrılık yakışırdı.”

Elyasa Süme, A Spor muhabiri Sercan Dikme’nin, Onur Bulut’un başka bir takımda oynaması için Kayserispor’dan baskı görüp görmediği sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Dediğim gibi Onur en başından beri Beşiktaş’ta oynamak istedi. Ben futbolcu temsilcisiyim. Benim görevim oyuncunun sağlıklı bir şekilde futbol oynamasını ve kariyerini sürdürmesini sağlamak. Anlatacak çok şey var ama şu an bir şey söylemek istemiyorum. Başka takımdan baskı gördük mü görmedik mi, bunları konuşmak istemiyorum. Konu hakkında hukuki süreç başlayacak. Bundan sonrasına hukuk karar verecek.”

Duhuliye.com