Ilgaz Çınar'ın açıklamaları şöyle:

"Tabii ki muhtemelen Beşiktaş taraftar daha çok şunu merak ediyor. Onur Bulut, Rosier'i kesecek mi? Niçin bu soru akıllara geliyor? Şampiyonluk senesinde özellikle bir milli maç arasından sonra bütün maçlarını kazanmaya başlayan ve şampiyonlukta ben de varım deyip sonrasında da şampiyon olan Beşiktaş'ta en önemli yapı taşlarından birisi Ghezzal'la Rosier bağlantısıydı. Bu bağlantı gerçekten o o sezonun en çok dikkat çeken bağlantılarından birisiydi. Şimdi Rachid Ghezzal da sakatlıktan döndükten ve Beşiktaş kadrosu yavaş yavaş şekillenmeye başladıktan sonra hep şu soru akıllarda var. Onur Bulut, Rosier ikilisinden hangisi tercih edilebilir? Bunun için de tabii ki Adriano'ya gitmek gerekiyor. Beşiktaş'ın o dönem saha içinde hakkını veren transferlerden birisiydi Adriano. Adriano, Şenol Güneş'te daha farklı bir kurguda kullanılmıştı. Özellikle belirli maçlarda. Hatırlayalım kadro açıklanıyordu. Adriano nerede oynayacak? Adriano sol bek pozisyonunda gibi başlayıp sonrasında bambaşka katkılar veriyordu."

"KAYSERİSPOR'UN EN DİKKAT ÇEKEN OYUNCUSUYDU"

"Onur Bulut'un özellikle Çağdaş Atan'lı performansına gitmek gerekir. Bu sene Kayserispor'un en çok dikkat çeken oyuncularından birisi Onur Bulut'tu. Bir sağ bek olarak değil oyunun her yerinde oyuna hakkı koymaya çalışan fakat Kayserispor'un o değişken oyununda proaktif oyununda dengeleri değiştiren oyunculardan bir tanesiydi. Transfer yasağıyla başlayan bir süreç ama Çağdaş Atan'ın oyuncuların çok doğru yönlendirmesiyle beklenenin de çok çok üstünde puan alan bir Kayserispor vardı karşınızda. Onun mimarlarından birisi de Onur Bulut'tu. Peki Onur Bulut'un Adriano özelliği nedir? Ona hemen gelelim. "

"ONUR BULUT'LA ORTA SAHAYA BİR OYUNCU DAHA ATILABİLİR"

"Sağ bek veyahut da sol bekle başladığı bütün maçlarda çizgiyi kullanan değil tam aksine merkeze gelip merkezde doğru kalabalığı yaratan doğru hareketlenmelerle ve pas becerisiyle beraber oyuna çeşitlilik katan bir oyuncuydu. Onur Bulut'un gelmesiyle beraber en azından bir oyuncuyu Beşiktaş orta sahaya atabilir. Orta sahaya atabilmesi ne demektir? Orada doğru üçgeni kurabilmek demektir. Cenk'i ikinci forvet yapabilmek demektir Ghezzal'ın çok fazla topla, içeriye doğru dalıp oradaki kalabalıkta topu kaybetmesi anlamına gelmez. Çünkü burada kurulacak bir pas üçgeniyle çok efektif hücumları yapabilecek demektir Beşiktaş. Onur çünkü çizgiden sürekli gelen değil. Boş hareketlenmeler, o akıllı hareketlenmelerle ceza sahasına kadar gelip burada ekstra bir pas seçeneği veyahut da şut seçeneği olan bir oyuncudur. Yani Onur Bulut'un atmış olduğu gollere bakın ki genellikle kariyeri boyunca ligde 12-13 gole yaklaşan bir katkısı vardır ortalama olarak."