Haber1903 Youtube kanalına abone olmak için tıklayın!

Brugge ilk 20 dakika çok etkiliydi, 8’de Vanaken’in kafa vuruşunun direkten dönmesi şansımız oldu. Maç durakladığında Şenol Güneş hemen Amir ve Ege’ye yazıp çizerek Brugge’un asimetrik 3-5-2’si karşısında zorlanan orta sahasına talimatlar verdi. Sonrasında Beşiktaş önce oyunu dengeledi sonrasında da merkez orta sahada Gedson farkıyla üstünlük kurmaya çalıştı. Hücumda yeteri kadar çoğalamayan Beşiktaş rakip kaleyi tutan ilk şutunu 42’de çekebildi. Trabzon’daki hezimette ilk isabetli şutunu 82’de çekebilmişti bu açıdan ilk yarıdaki Beşiktaş performansı ehveni şer yani kötünün iyisi olsa da Beşiktaş koskoca devrede hücumda bir türlü etkili çoğalmayı başaramadı.

İkinci yarının hemen başında Beşiktaş, Aboubakar ile gole gerçekten yaklaştı çünkü ilk kez hücum temposunu yükseltmeyi başardı. Trabzonspor maçındaki sorun tekrardan ortaya çıktı: Maçın temposu yükselince Beşiktaş hücumda daha üretken olsa da savunmada çok büyük açıklar verebiliyor. 57’de Thiago boş kaleye kaçırdı, 59’da ise Mert olağanüstü bir kurtarış yaptı mesela! 66’da iki oyuncu birden değiştirdik ama oyun kalitemiz yükselmedi.

İki Mert olsa...

77’de kalede iki Mert bile olsa golü yememiz maalesef kaçınılmazdı: Brugge yine sağdan geldi, sola çevirdi bu kez Vanaken Rosier’nin uyumasından faydalanıp usta işi vuruşla golü attı. Mert sayesinde golü hem geç yedik hem de verdiğimiz pozisyonlara göre neyse ki az yedik. 84’te oyuna giren Cenk formun geçici klasın ise kalıcı olduğunu kanıtlayan cinsten bir gole imza attı. Brugge deplasmanında 45-85 arası verdiğimiz pozisyonlardan sonra bu 1 puanı öpüp başımıza koysak yeridir. Mert’in de ellerinden öpmek gerek!

Ali ECE / Fanatik