Dün oynanan maça, Opoku’nun yaptıkları damga vurdu. Daha ilk yarıda yaptığı en az üç sarı kartlık ihlale sadece 1 sarı kart çıktı. Hakem bu dakikadan sonra sahada otoritesini kaybetti. Tutarsız düdükler çaldı kart hataları yaptı. 26’da Opoku, önce Muleka’ya kontrolsüz bir faul yaptı. Hakem burada doğru olarak sarı kart gösterdi.

30’da Opoku Zaynutdinov’u yokladı, kart görmeden faulle kurtuldu. 35’de ise Zaynutdinov’u bu kez öyle böyle yoklamadı. Kolunu kontrolsüz şekilde Zaynutdinov’un yüzüne vurunca, rakibini oynayamayacak derecede sakatladı. Bu dakikadan sonra sahada kalmamalıydı. Fakat hakemler oyuncunun yüzünün durumunu görmelerine rağmen Opoku’yu sahada tuttular. Kırmızı kart çıkmadı.

Hakem kontrolü kaybetti

Aynı oyuncu bunca yaptıklarının yanında ilk yarının uzatmalarında bu kez Rebic’in topuğuna basarak ayakkabısını çıkarttı. En azından burada ikinci sarı karttan atılmalıydı ancak Kardeşler bu pozisyonda faul bile çalmadı. 47’de Ba’nın Muleka’ya yaptığı faulün kartsız geçmesi hakemin maç boyu tutarsızlıklarının tasdiki gibiydi. Ba topu unutup, Muleka’nın üzerine doğru atladı ve onu yere serdi. Hakem faulle yetindi.

Deniz ÇOBAN / Fanatik