Orkun Kökçü'nün Beşiktaş'la yakınlaşması Benfica taraftarlarının kafasını karıştırdı... bazı taraftarlar geçen sezon Feyenoord ile şampiyon olurken Hollanda futbolunun en iyi çıkış yapan oyuncusu olan Orkun'u Roger Schmidt'in kullanamadığına inanıyor.

BONSERVİS BEDELİNİN ALTINDA EZİLDİ Mİ?

Bazı taraftarlar ise Orkun'un kulüp tarihinin en yüksek bonservisi olan 25 milyon euro'luk rakamın altında kaldığını iddia ediyor. Türk oyuncunun Portekiz futbolun en pahalı futbolcusu olmaya psikolojik olarak alışamadığından dem vuruyor.

RUİ COSTA ÖZEL OLARAK GÖRÜŞECEK

Gelen bilgilere göre Benfica Başkanı Rui Costa ise bu kadar büyük bir rakam ödediği Orkun'u kolay kolay kaybetmek istemediği... milli takım dönüşü Türk oyuncuyla bir görüşme yapacak. Beklentilerini soracak.

ORKUN NE İSTERSE O OLACAK!

Eğer Orkun, 1 yıl Türkiye'de ya da Hollanda'da oynamak isterse kendisine izin verilecek. Yeni bir meydan okuma ile psikolojisi düzelmiş halde Benfica'ya dönüşü sağlanacak. Orkun ayrılmak istemezse de Rui Costa bu kez Schmidt ile konuşacak önemli bir yatırım yaptıkları Orkun'a biraz daha ihtimam göstermesini talep edecek.

BU SEZONKİ PERFORMANSI

Orkun Kökçü sezon başında imza attığı Benfica'da 34 maça çıktı. Yıldız orta saha bu karşılaşmalarda 3 kez rakip fileleri havalandırdı. Orkun Kökçü takım arkadaşlarına da 10 asist yaptı.

SEZON BAŞINDA TRANSFER OLMUŞTU

Benfica ile sözleşmesi 30 Haziran 2028'de sona erecek Orkun Kökçü'nün güncel piyasa değeri 30 milyon euro. Feyenoord altyapısında yetişen Orkun Kökçü, sezon başında 25 milyon euro karşılığında Benfica'ya imza attı.

MİLLİ TAKIMIN DA YILDIZI

Orkun Kökçü, A Milli Futbol Takımı'nda 24 karşılaşmada süre aldı. Yıldız orta saha bu müsabakalarda 2 kez rakip ağları havalandırma başarısı gösterdi.

| Fotospor