Beşiktaş'ta bu sezon kadroda ciddi değişim yaşanırken, geçmişte yapılan transfer hatalarının sonuçları ise hale devam ediyor. 2012 ve 2019 yılları arasında başkanlık koltuğunda oturan Fikret Orman, döneminde birçok isim transfer edildi. 

ORMAN DÖNEMİNDE BONSERVİSE 85 MİLYON EURO

Beşiktaş Orman döneminde sadece bonservis bedeli olarak 85 milyon Euro gibi dev bir bütçe harcarken, bazı isimler siyah beyazlı formaya neredeyse hiç katkı vermedi. Uzun vadeli sözleşme yapılan oyuncular bir bir ayrılırken, Fikret Orman döneminden sadece Tyler Boyd ve Kevin Nkoudou takımda kaldı. 

BONSERVİSİNE 2.4 MİLYON EURO ÖDENDİ

Nkoudou sakatlık sonrası bu sezon iyi bir giriş yaparken, Boyd ise yine istenmeyenler listesinde.... 2019-2020 sezonunda 2 milyon 400 bin euro karşılığında Guimarães'ten alınan Tyler Boyd, önce Rizespor ardından Sivasspor'a kiralanmıştı. Bu sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Boyd'u elden çıkarmak için kulüp arayışları devam ediyor. 

3 SEZONDA SADECE 35 MAÇA ÇIKTI

Tyler Boyd, 3 sezonda Beşiktaş forması ile sadece 35 maça çıkarken 4 gol atıp 1 de asist yaptı. Ödenen bonservis bedeline göre son dönemde Beşiktaş'a gelip en az fayda veren oyuncuların başında geliyor. 

3 YILDA TAKIM YENİLENDİ, BİR TEK BOYD KALDI

24 Ekim 2019'da başkan seçilen Ahmet Nur Çebi, 3 yıllık süreçte takımı baştan sona yeniledi. Beşiktaş'ın mevcut kadrosunda Atiba, Nkoudou ve Boyd dışındaki tüm isimler Çebi ve yönetimleri döneminde takıma katılan ve altyapıdan çıkarılan isimler... 

Duhuliye.com / ÖZEL HABER