Veli Can Şahin;

Beşiktaş maçı için başlığı “Otur Sıfır” olarak verdik. Maçın ilk yarısında sanırım hepimiz iftar sonrasında rehavet çöktüğü için hepimizin uykusu gelmiştir. Açıkcası Trabzonspor-Beşiktaş maçları arasında böyle bir maç izlemedim. Hep böyle bol gollü, pozisyon zenginliği olan, iki takımında mücadele ettiği çok maçlara şahit olduk. Bu maçın ikinci yarısının belli bir bölümünden sonra Şenol Güneş’in yaptığı değişiklikler, her iki takımında işine yaradı. 

Eyüp Yardımcı;
Defansif anlamda iş yapan ama ofansif anlamda hiçbir şey yapmayan iki takımın 45 dakikalık “Uykudan Önce Masallarını” dinledik. 

Veli Can Şahin;

Kadroya baktığımızda Beşiktaş’ta oturmuş bir defans hattı var. Tayyip sakatlandığı için Saiss oynuyor. Saiss, Masuaku, Onur ve Colley. Bence Beşiktaş Colley’den ummuduğundan daha çok fayda alıyor.

Eyüp Yardımcı;
Colley, hem Trabzon maçında hemde bir önceki maçta özellikle hava toplarında çok iyi performans sergiledi.

Veli Can Şahni;
Hava toplarında çok iyi. Saiss’de çok etkili oldu.

Eyüp Yardımcı;
Saiss’de yerinde müdahaleler yaptı ve Şenol Güneş’e dedi ki;”ben buradayım kardeşim!” “Yok sayamazsın!”

Veli Can Şahin;
Fas milli takımıyla Dünya Kupası’nda yarı final oynamış ve bu takımın kaptanıyım, bu takımda da oynarım diyor.

Eyüp Yardımcı;
Birde şöyle düşün, Dünya Kupası’nda senin milli takımın ve sen üst düzeye çıkmışsın, burada ise kendi oynadığın takımda seni yok sayıyorlar. Neden?

Veli Can Şahin;
Devre arasında teklif aldı, gitme gidememe durumu oldu, kafası karıştı o yüzden mi oldu acaba.

Eyüp Yardımcı;
Gitti mi, gidemedi mi yoksa para yüzünden anlaşamadıktan sonra acaba Beşiktaş yönetimi, Saiss gidecek diye Colley aldı ama Saiss gitmeyince hem yabancı sayısı planları değişti. Bu arda Tayyip sakatlandı, böyle bir düşünce ile hareket ediyorlarsa Tayyip’in sakatlandığında oyuna dahil edecekleri kaliteli oyuncuları oldu.

Veli Can Şahin;
Saiss olmasa idi Tayyip yokluğunda Welinton oynayacaktı ki o da adeta saatli bomba ya da Necip oynayacaktı. Kadroya şöyle tekrar baktığımızda Gedson son üç, dört maçtır ortada yok. Sadece koşuyor, bir oyuncu sadece koştuğu için iyi bir oyuncu veya başarılı mı sayılıyor bilmiyorum. Bal yapmayan arı misali.

Eyüp Yardımcı;
Dele Alli için “Çakma İngiliz Lordu” demiştim yazımda bana Beşiktaşlı taraftar kardeşlerim “Sen kimsin!” dediler işte Dele Alli’yi gördük.

Veli Can Şahin; 
Ameliyat olmadan önce birgün parti yaptı. 

Eyüp Yardımcı;
Dele Alli kafasında futbolu bitirmiş. Redmond ve Dele Alli buraya geldiklerinde şunu söylemiştim; bu iki futbolcunun burada bir şey yapıp, yapmayacağına karar verecek tek şey kendileridir. Eğer ben buraya geldim, bir şey yapacağım der isen yaparsın. Redmond yaptı şu an kendi ülkesinden de teklifler alıyor. 

Gedson Fernandez’de şu var Gedson Premier Lig’den buraya geldiğinde zaten buradaki yaptıkların yapıyordu, daha üst düzey bir şeyler yapamadığı için, aptığı işin önüne bir tane daha bir şey koyamadığı için burada top oynamaya başladı. Kendisini geliştiremedi, bizde burada bu Gedson’u aldık başımızın tacı yapıyoruz, yerlere göklere sığdıramıyoruz.

Veli Can Şahin;
Gedson’un çok iyi oynadığı maçlar oldu hakkını verelimde. Çift yönlü oynayan orta saha oyuncularından çok şeyler beklenir. Ön libero oynamıyorsun mesela Josef’in gol atmasını , asist yapmasını beklemezsin, üçüncü bölgede daha çok görünmesini beklemezsin. Josef gibi klasik altı numaralardan bahsediyorum. Gedson’dan beklersin. Gedson üçüncü bölgeye çıkıyor, bir tane kilit pas attığını, boş alana kaçtığını, uzaktan şut hiç denemiyor. Neden denemiyor? Maxim ve Ghezzal deniyor.

Eyüp Yardımcı;
Bunun cevabını oyuncu kendi verecek. Neden denemiyor, oyun içindeki bulunduğu yer ve görev anlamı yüzünden mi yapamıyor bunları açıklayacak. Bunları açıkladığında ise karşılığında teknik direktör bir açıklama getirecek. Bunu cevabı iki kişide yatıyor birisi saha içihde diğeri saha kenarında…

Maça şöyle baktığımızda geçen sezonun şampiyonu Trabzonspor, bir önceki sezonun şampiyonu Beşiktaş, her iki kenar yönetiminde Trabzonspor kökenli kalecilikten başlayıp teknik direktörlüğe gelmiş iki değerli isim ve bu iki değerli ismin maçında sonuçta kalecilerin ön plana çıktığını seyrettik. Uğurcan’ında tebrik ediyorum ama Mert Günok neden milli takım formasını aldığını ortaya koydu. Beşiktaş 5 maç 5 galibiyet hafta içine sıkıştırılmış bir Atletico galibiyeti ile gitti Trabzon’a ve herkes dedi ki! Beşiktaş bu takıma dört atar ama Beşiktaş öyle bir ruh haliyle oynadı ki! Ben niye koşuyorum ki ben bu takıma karşı, kendi aramızda bile bu takımı yeneriz, yürüyerekte yeneriz dedi olmadı.