SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ
Beşiktaş, Valerien Ismael’le resmen yollarını ayırdı. Atakaş Hatayspor yenilgisinin ardından eleştiri oklarının hedefindeki Fransız teknik adamın biletini kesen siyah-beyazlı yönetim dün Ismael’in sezon sonu bitecek sözleşmesini karşılıklı anlaşmayla sonlandırdı. Yıllık ücreti 1,2 milyon euro olan deneyimli teknik adama 400 bin euro (7,5 milyon lira) fesih tazminatı ödenecek.

TAKIMLA VEDALAŞTI
Valerien Ismael 400 bin euroya razı olurken, siyah-beyazlıların taksitli ödeme teklifini de kabul etti. Buna göre 400 bin euroluk fesih tazminatı Fransız hocaya eşit taksitler halinde ödenecek. Valerien Ismael dün öğleden sonra Ümraniye’ye giderek oyuncular ve personelle vedalaştı. Deneyimli teknik adamın özel işlerini bitirdikten sonra İstanbul’dan ayrılacağı aktarıldı

İLK TOPLANTI STATTA
Atakaş Hatay yenilgisinin ardından Valerien Ismael’le yollarını ayıran Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş oldu. Siyah-beyazlı yönetim kurulu dün öğle saatlerinde Ahmet Nur Çebi başkanlığında Vodafone Park’ta bir araya gelerek, teknik direktör adaylarını masaya yatırdı. İlk planda yerli bir teknik adamla yola devam etmeyi düşünen Başkan Çebi ile yöneticiler toplantıda Sergen Yalçın ve Şenol Güneş isimleri üzerinde uzun süre fikir alışverişinde bulundu.

VADİ İSTANBUL’DA DEVAM
Siyah-beyazlı yönetimin ilk toplantısı 17.00’de sona erdi. Başkan Çebi ve yöneticiler daha sonra stattan ayrılıp BJK Nevzat Demir Tesisleri’ne geçti. Antrenmanı izleyen Başkan Çebi ve idareciler ardından yönetim kurulu üyesi Serhan Çetinsaya’nın sahibi olduğu Vadi İstanbul’da bulunan otele hareket etti. Burada gerçekleşen ikinci zirve geç saatlere kadar sürdü. Siyah-beyazlılar bu toplantıda Şenol Güneş ve Sergen Yalçın’ın yanı sıra Mircea Lucescu’yu da gündeme aldı.

KARAR OY BİRLİĞİ İLE
Başkan Ahmet Nur Çebi ve yöneticiler toplantıda Şenol Güneş, Sergen Yalçın ve Mircea Lucescu hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Siyah-beyazlılar daha sonra üç hoca için oylama yaptı. Başkan Çebi ve yöneticilerin tümü Şenol Güneş için el kaldırırken, oy birliğiyle deneyimli teknik adamın göreve getirilmesine karar verildi. Çebi’nin daha sonra Güneş ile yaptığı görüşmede taraflar her konuda anlaşma sağladı ve Beşiktaş’ta ikinci Şenol Güneş döneminin kapısı açıldı.

ÇEBİ İLE BUGÜN BULUŞACAK
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bugün Şenol Güneş’le bir araya gelecek. Toplantıda son detaylar görüşülecek ve siyah-beyazlı kulüp, Güneş’i resmen açıklayacak. Şenol Güneş’in 2,5 yıllık sözleşme imzalayacağı ifade edildi. Deneyimli teknik adamın yardımcılığına ise Eren Şafak’ın getirileceği öğrenildi. Beşiktaş’ı 2015-16 ve 2016-17 sezonlarında şampiyon yapan Şenol Güneş yarın ilk antrenmanına çıkacak. Güneş pazar günü Ümraniyespor’la oynanacak maçta da takımın başında yer alacak.

KAZANCI’DAN SÜRPRİZ TOPLANTI
Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı dün BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde futbolcularla sürpriz bir toplantı gerçekleştirdi. Antrenman saat 17.00’de başlayacak olmasına rağmen herkesten saat 16.00’da tesislerde olmasını isteyen Kazancı’nın toplantıda takımdaki son gelişmelerle ilgili futbolcuları bilgilendirdiği öğrenildi.

AYRILIK İDDİASI
Siyah-beyazlı idarecinin özellikle teknik direktör arayışı konusunda son durumu oyuncularla paylaştığı belirtildi. Bu arada Ceyhun Kazancı’nın kulüpteki geleceği belirsizliğini koruyor. Şenol Güneş’in teknik direktörlük koltuğuna oturması nedeniyle Kazancı’nın önümüzdeki günlerde görevinden ayrılabileceği iddia ediliyor.

Kaynak: Milliyet