Eyüp Yardımcı'nın açıklamaları şu şekilde:

Şenol Güneş ve Onana açıklaması sonrası şimdi yönetim bu kadar kılı kırk yarıyorum derken biz bu kadar zengin miyiz ki hovardaca oynatmayacağımız oyuncuya para veriyoruz. Oyuncuyu kadroya almıyoruz evinde Fransa ligini seyrediyor, paylaşımını yapıyor adama tepki veriyoruz; "sen Fransa ligini mi seyrediyorsun" diye. Ne yapsın adam? ne yapacak ki? Ne bekliyorsun ki? Bu Onana'yı sanki bize çaktılar gibi geliyor. Bir Umut Meraş var oturduğu yerden para kazanan Beşiktaş'tan bir de bu çıktı başımıza. 

Oynatmayacaksak neden aldın Şenol Güneş? 

Şenol Güneş'in en büyük zaafı fazla yönetimi kolluyor, yapma hocam sen işine bak. Takımı doğru yapılandır. Şenol Güneş Afrika Kupası ile bir sürü laf söyleniyor diye serzenişte bulunuyor ama 14 Temmu 2023 tarihinde verdiği bir röportajında bu konuyla ilgili "Afrikalı oyuncu mümkünse az ama mecbur kalırsak" alalım diyor. Az alalım ama mecbur kalırsak alalım şimdi dönüp bugün bunu söylüyor. 

Şenol Güneş'in niçin böyle bir şey yaptığını anlayamıyorum. Şenol Güneş'in morali eğer yönetim iyiyse o da kendini iyi hissediyor ama yönetimde ufak bir şey olsun Şenol Güneş'in yaptığı hiçbir şey tutmuyor. Yayıncı kuruluşa laf söylüyor, haklı mı haklı ama senin işin o değil bana göre. Sen takıma bak. Taraftar umutsuz, senin Fenerbahçe ile puan farkın ortada.

Trabzonspor maçına gelene kadar tempo yapan, temaslı futbol oynayan takımlarla oynamadık. Avrupa kupa maçı elemelerinde bile hep dengimizin altında takımlarla oynadık. Şimdi grupta olmak ayrı bir şey ama onu da ayrı tartışalım mesela neden 3 eleme oynayıp geldik niçin tek maç oynayarak gruplara geçemedik. Sergen Yalçın ve Şampiyonlar Ligi ardından neden Avrupa'da oynayamadık? bunları da tartışalım bunlarda yönetimsel hata değil mi? Beşiktaş bunu mu hak ediyor.

Transferlere bakıyorum, Chamberlain, Bailly bunlar Premier lig geçmişi olan Rebic Serie A geçmişi olan bir oyuncu. Geçmişlerine baktığımızda iyiy kariyerler var uzun sakatlıklardan çıkmışlar, uzun süreli futbol oynamamışlar. Bunlar hazır gelmediler. Transfer sürecinini uzamasıda ayrı konu. Ligde 6 haftada kaderin belli oluyor bizler 4 hafta geçmişti hala kim transfer olacak diye bekliyorduk. 

Bizim bütçemize göre yaptığımız transferlerde takıma katkı göremiyorum.  Onana'yı geçtim Chamberlain, Rebic katkı veremedi. 

Amir, Salih,Gedson üçlüsü çok güçlü bir orta saha değil efektif oynamaya çalışan bir orta saha. Amir 6 numarada verimli değil.  

Konya maçı galibiyetinin tek artısı ligde varım demek oldu.

Bu kadar hafta geçti bu oyuncular hala hazır değil biriniz çıkın artık oynayın. Şenol Güneş gibi oyuncuya en çok dokunan teknik direktör bile bu kadar zaman geçmesine rağmen bir şey yapamıyor ise başka bir şey var.  

Geçen sezon bitti ve dedik ki bu lig 5 hafta daha oynansa Beşiktaş şampiyon olur, sezon bitti bu takım en hazır takım 3-4 takviye ile kendine gelir. Ne oldu bu takıma da bir anda bugün biz bunları konuşmaya başladık. Bunun hesabını vermesi gereken yer bu transferleri yapanlar ve bu transferlere bir şekilde evet diyerek kabul eden sayın Şenol Güneş'tir.