Dün gece Beşiktaş, Süper Lig'in tek yenilgisiz tek takımı Adana Demirspor’a karşı güçlü bir 11 ile çıktı. Antep’teki orta alan değişince işler de olumlu anlamda değişkeni gördük. Özellikle ilk yarıda tecrübeli Adana Demirspor orta alanını etkisizleştirirken, hücumunda iyi destekledi Josef - Salih ve Gedson’dan oluşan bölge. İlerideki çabuk kısa ve hareketli isimlerle Beşiktaş’ın savunma dengesini bozma çabaları çok etkili olmadı olanlarda da Mert geçit vermedi. Beşiktaş önemli pozisyonlar bulmasına rağmen gol bir duran toptan Masuaku’dan geldi. Açıkçası ilk yarıdaki Beşiktaş olumlu sinyaller verdi ve çok istekliydi. Bunun da başlıca sebebi orta alanın doğru isimlerden oluşmasıydı. Adana Demirspor ofansif görünümüne rağmen yetersizdi ayrıca savunmada da önemli zaaflar yaşadı. Devre arası soyunma odasına 1-0 yenik gitmesi bence Güney ekibi adına sevindiriciydi skor daha yüksek olabilirdi.

İkinci yarıda Adana Demirspor oyunda dengeyi kurdu. Hem orta alanda Beşiktaş’a karşı zaman zaman üstünlük sağlayıp tehlikeli ataklar geliştirdiler. Özellikle Guldbransen ve Onyekuru ile beraberlik golüne çok yaklaşmasına rağmen beceriksiz vuruşlar geldi. Montella özellikle Beşiktaş'ın sadece sol kanattan N’Koudou ile etkili olurken o bölgeye çözüm üretemedi ve kalesinde 2. golü görebilirdi. Beşiktaş oyun iştahı ve 3 puan isteği maçın başından sonuna kadar aynı düzeyde sürdü.

Beklentimin altında!

Redmond ve Tayfur hamleleri takımın iyi giden temposunda devamlılık sağladı ve oyundan düşmediler. Adana Demirspor’da dün dikkati çeken özellikle hücumlarda bireysellikle üretmeye çalıştılar. Oysa eldeki malzeme daha organize ataklar geliştirebilecek kalitedeydi. Sadece Onyekuru ve Emre Akbaba üzerinden gol aramak yetmezdi yetmedi de Beşiktaş karşısında. Açıkçası bu futbol en fazla bir puanı alırdı ama benim bugüne kadar izlediğim Adana Demirspor’un dün geceki futbolu skordan bağımsız beklentimin altında kaldı... Beşiktaş ise Şenol hoca geldikten sonra en iyi maçını oynadı ve hak ettiği bir 3 puan aldı...

Tunç KAYACI / Fanatik