Evren Göz'ün açıklamaları şöyle:

"GHEZZAL BÜYÜK İHTİYAÇ HALİNE GELDİ"

"Beşiktaş’ın milli araya girerken tamir etmesi gereken daha çok sorunu vardı,bazen kaleci performansı, bazen Ghezzal'ın yokluğu, bazen geriye düştüğü zaman ne yapacağının ortaya konmaması, bazen öndeyken geriye fazla yaslanması durumunda Ghezzal daha fazla ihtiyaç haline geldi. Bu milli maç araları büyük takımlar için hem bir rehabilitasyon dönemi, hem sakatlıkdan dönen oyuncuların takıma katılması için bir avantaj hem de analiz açısından fırsat."

"OYUNCULARI DEĞİŞTİRİRKEN OYUN DA EREZYONA UĞRUYOR"

Şimdi maçlarda Valerian İsmail çok çabuk değişkenlik sağlayabiliyor, bazen olumluya doğru götürürken bazen olumsuz oluyor. Olumluya doğru giden tarafı, 3'lü oynamaya çok hevesli hevesli olduğunu, bunun kendi felsefesi olduğunu söylemişti. Ne yaptı Sampdoria maçıyla beraber bunu değiştirdi, bu bir kere artı. Ama 3-4-3 meselesi değil oyun felsefesi değişmedi fakat oyuncu değişikliklerine yaz boyu vurgu yapmıştım maalesef beklediğim gibi oluyor, hoca oyuncuları değiştirirken oyun da erozyona uğruyor oyuncu değişiklikleri ile Beşiktaş daha da geriye yaslanıyor ve savunmayı henüz oturtmuş değiller. Oyun çok inişli çıkışlı oluyor, kopuk kopuk bir görüntü ortaya çıkıyor, oyun istikrarlı bir oyun değil bazen saman alevi gibi parlayan bir oyun oluyor. Sonuçta panik ve kaos ortamı oluşunca sinirlerde geriliyor. Beşiktaş’ın fiziksel gücü çok iyi ama oyun üretimi çok değişken bir takım, fiziksel gücü muazzam. Beşiktaş’ın önde baskısını bugün çok az takım yapıyor ama ne zaman Beşiktaş’ın o baskısı kırılıyor, ne zaman rakip takım ikinci bölgeye geçiyor hemen ceza kesebiliyor, takım savunması henüz oturmuş değil Beşiktaş’ta ve Josef'in ikamesi olmadığı için Salih bazen 6 numara gibi oynuyor. Yani Josef'in Beşiktaş’ta yedeği yok. O yüzden derbide Josef'in ve oynarsa Ghezzal'in performansı çok çok önemli hale geliyor. "

"2-3 MAÇ KAZANIRSA..."

"Beşiktaş’ın Valerian İsmael'le ilgili bu medyada çıkan haberlerin ya da yönetimin açıklamalarının zarar verdiğini düşünüyorum. Daha henüz ligin başı hemen de hocayı göndermeye çalışmak bu yönde bir algı yaratmak Beşiktaş’a zarar verir. O yüzden Valerien İsmail daha büyük maç oynamadı. Şimdi şöyle düşünelim bu iki maçı geride bırakırsak herkes şunu demiyor muydu biz de dahil 'En iyi futbolu Beşiktaş oynuyor, Premier Lig takımı' gibi övgüler vardı. Son iki haftada Beşiktaş sınavı geçemedi. Hoca 2-3 maç kazanırsa o eleştiriler yerini övgüye bırakacak."