A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, EURO 2024 Elemeleri'nde yarın oynayacakları Letonya maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediye Stadı'ndaki basın toplantısında Vincenzo Montella'nın açıklamaları şöyle:

"OYUNCULARLA BİRE BİR KONUŞUYORUM"

"3 günde bir maç oynanan bir dönemden geçiyor futbolcular. Halen futbolcularımızı çok iyi tanımadığım için onlarla bire bir konuşarak durumlarını öğrenmeye çalışıyorum. Ona göre bir değerlendirme yapacağım. Çünkü, Letonya maçımız çok önemli."

"SABIRLI OLMALIYIZ, HIZLI TOP ÇEVİRMELİYİZ"

"Çok farklı bir maça çıkacağız. Letonya da çok genç bir takım. Fiziksel geçecek bir maç olacak bizim için. Çok sabırlı ve hızlı top çevirmemiz gereken bir maç. Taraftarın da desteğini bekliyoruz."

YUSUF SARI'NIN SAKATLIĞI

Yusuf Sarı'yı çok iyi tanıyorum. Bir haftadır antrenmana çıkamadı. Bugün antrenmana çıkacak ve durumuna göre karar vereceğiz.

SACHA BOEY TÜRK VATANDAŞLIĞINA GEÇERSE...

Montella "Sacha Boey, Türk vatandaşlığına geçerse A Milli Takım'a almayı düşünür müsünüz?" sorusuna "Ben hep gerçekleri, olan şeyleri konuşmaayı severim. Sacha Boey iyi bir futbolcu ama bildiğim kadarıyla FIFA kuralları gereği bir futbolcunun kimlik değiştirebilmesi için en az 5 sene o ülkede oynaması gerekiyor. Sacha Boey iki senedir Türkiye'de. Zamanı gelince değerlendirme yaparız." diyerek yanıt verdi.