Bir önceki Başkan Ahmet Nur Çebi’nin ‘’Yüzde 99 şampiyonuz’’undan boş tribünlere… Ya yeni yönetim? Teorik ya da pratik hiçbir hazırlıklarının olmadığı gün gibi ortada. Beşiktaş gibi bir takım teknik direktör bulabilmiş değil henüz! Samet Aybaba kendini ‘’patron’’ ilan ediyor da ‘’patronun sermayesi’’ var mı sorusunun yanıtını kimse bilmiyor… Bu bölüm işin idari sorunlarla ilgili kısmı. Peki sahada ne oluyor? Bir kez daha görüyoruz ki, futbol esasen antrenmandır!

Yani sezon başından bu yana Beşiktaş’ta olmayan şey. Dikkat edin, acz içinde görünen Beşiktaş’ta her konuda bir sorumlu bulunuyor ama kimse Şenol Güneş adından söz etmiyor. Oysa bu mecalsiz, oyunsuz Beşiktaş’tan çoğu gibi o da sorumlu değil mi? Ama olan oldu demek en rahatı. Dikkat edin Valerian İsmail’in ardından ‘’Şenol Güneş’’ diye çırpınanların gıkı çıkmıyor. Böylesi durumlarda çoğunlukla olduğu gibi ‘’gençlere sarılmak’’ türünden güvenli savunma mekanizması devreye sokulur. O da şimdilerde Semih Kılıçsoy! Çocuk bir de gol bu maçta atmasın mı! İşte çözüm… Tamam da bunca kayıp yılda kimsenin aklına gelmedi mi bu çözüm ve bunu fark etmek için 8.2 milyar liralık borcu görmek mi gerekiyordu?

Dün akşam Kasımpaşa’yı gördünüz! Basit ve sade… Peki karşısındaki ‘’oyunsuz oyun’’ için Beşiktaş kadar para harcamaya, vakit kaybetmeye gerek var mıymış? Yanıt, ‘’Elbette yok’’ değil mi? Her durumda takımın en iyisinin kaleci Mert Günok olduğu bir takımda ‘’patron’’dan çok doğru antrenmanı planlayacak aklı bulacak birine ihtiyaç var. Ancak belli ki acelesi olmayan Beşiktaş yönetiminin çok zamanı var!.. Ama Gencebay şarkısındaki gibi; ‘“Zaman akıp gider durulmadan / Ne sual ne cevap bulunmadan…”

CEM DİZDAR / FANATİK