Karşılaşma sonrası Pendikspor Teknik Direktörü Osman Özköylü açıklamalarda bulundu.

"İlk yarıda baskılı olacaklarını biliyorduk"

Beşiktaş'ın maça yorgun çıktığını dile getiren Özköylü, "Normal şartlarda her zaman topa sahip olan bir oyun yapımız var. Hazır olmayan oyuncularımızdan dolayı istediğimiz kurguyu uygulayamıyoruz. Bazı oyuncularımızın biraz daha zamana ihtiyacı var. Beşiktaş yorgundu. İlk yarıda baskılı olacaklarını biliyorduk. Daha dikkatli olup, koşucu oyuncularla oynamaya çalıştık, büyük oranda başarılı olduk." dedi.

"Daha etkili ataklar yaptık"

İkinci yarı Beşiktaş'ın yorulacağını bildiklerini ifade eden Özköylü, "Bu kadar yıldızı olan bir takıma pozisyon verebiliyorsunuz. Çok fazla pozisyon vermedik. İlk yarı kolay top kaybettik. İkinci yarı Beşiktaş'ın yorulup, oyundan düşmesiyle daha etkili olduk. Daha etkili ataklar yaptık, son dakikalarda olsa da penaltıdan golü bulduk. Oyunculara maçtan önce bugün bizi ileriye taşıyacak bir oyun oynamamamız gerektiğini söylemiştim. " dedi.

"Puan almak özgüvenimizi artırdı"

Milli maç arasına kadar iyi puan toplamak istediklerini ifade eden Özköylü, "Beşiktaş gibi bir takımdan bu seyircinin önünde puan almak özgüvenimizi artırdı. Oyuncular birbirini tanıyacak, sistem oturacak ve bundan sonraki süreç çok daha iyi olacak. Milli maç arasına kadar alacağımız puanlar çok değerli. Sonra sistemin oturacağını düşünüyorum." dedi.

"Hakem maça etki etmedi"

Penaltı pozisyonu ile ilgili de konuşan Özköylü, "%100 penaltı. VAR'a gitmeden penaltıyı vermesi lazımdı. Topun dışarıdan çıkıp çıkmadığına baktılar ve kararı verdiler. Hakem maça etki etmedi. Beşiktaş, hakemle ilgili veryansın ederse, çok büyük ayıp eder" ifadelerini kullandı.

Haber1903 Youtube kanalına abone olmak için tıklayın..