Nedendir, bilinmez, taraftarların bir algısı var: Kulüp başkanı mutlaka  zengin bir iş insanı olmalı ! Bu algının yanlışlığı yıllardır ispatlanmış olmasına rağmen, hala işin sadece başkanda bittiğini ve onun zengin olması gerektiğini savunan zihniyet devam etmekte. Oysa kulübü yöneten sadece başkan değil, onunla birlikte hareket etmesi beklenen bir de yönetim kurulu var.  
Yönetim kurulu ile başkanın uyum içinde olması şart. Her şey para değil, bilgi birikimi de önemli.

Futbolu, sporu sevmek yetmez, anlamak da lazım.  Sporcuları tanımak, onların taleplerini gidermek teknik adamın görevi olmakla beraber yönetim kurulunun ve başkanın da işbirliği yapabilecek bilgi ve birikime sahip olması gerekir. Bu da sadece parayla sağlanabilecek bir şey değil. 
Beşiktaş’ın aklı selim,  empati kurabilen yöneticilere ihtiyacı var. Tabii ki para önemli ama yeterli değil, başkan ve yönetim kurulunun , birbirlerini her yönden tamamlayan bir tablo çizmelerini bekliyoruz. Kiminin parası, kiminin bilgisi, kiminin işbitiriciliği, kiminin sükuneti,uyum içinde çalışan bir ekiple her şeyin düzeleceğine inanıyorum.

Bugüne kadar  Yanan eve girdim diyenleri çok gördük bunlar  koskoca bir mahalleyi yaktılar. Söndürmek kolay mı hiç de kolay değil. Beşiktaş tarihinde hiç bu kadar kötü bir dönem olmamıştır. 

Bu Kulübün güçlü bir lobiye ihtiyacı var. Bunun için bizler bir araya gelip çözümler  bulmalıyız.  Öncelikle Beşiktaş televizyonunu yeniden faaliyete geçirmeliyiz. Doğru Beşiktaş haberlerini tüm Beşiktaş taraftarına  ulaştırmak birinci görevimiz olmalı.  Beşiktaş televizyonuna reklam verecek bir sürü kongre üyeleri var her kez bu kulüp için elini taşın altına koymalı.  Beşiktaş televizyonunu masraf edilecek bir yer değil kar getiren bir yere dönüştürmek bizlerin elinde.

Beşiktaş Kulübünü  kişisel beklentileri için araç olarak kullanmaya çalışanlar her geçen gün  fazlalaşıyor.Bu kişiler arma aşkına  didinip bir şeyler yapmaya çalışanlardan  her zaman nefret etmişlerdir

Yönetim iyi bir şey yaptığında alkışlayan ,yanlış bir şey yaptığında eleştirenlere kızanlar oluyor.  

Takım tutar gibi başkanları mı desteklemek lazım.
Yaptıkları  hatayı görmemek  mi gerekiyor . 
 Kaosla beslenen bir kesim var,.Bu kesim artık gerçeği görse iyi olacak  Beşiktaş'a bu tip şeyler zarar veriyor,.

Futbol farklı kültürdeki insanları  bir noktada buluşturan bir spor dalıdır.Bu spor dalı   bir çok kişiye iş sahası açtığı  gibi iyi yönetildiği taktirde kulüplerin  ciddi bir  gelir kaynağıdır. Milyonlarca kişiyi dünyada peşinde koşturan bu spor dalını  iyi yönetenleri görebiliyoruz ,  peki bizim ülkemizde insanlar neden sormaz  bu kadar kasa girdisine karşı  kulüpler neden  batma noktasında  aslında sorunun cevabı çok basit.

Sporun içinden gelen insanlar bu göreve soyunmadığı sürece bu devran böyle sürer  gider kimsede şikayet etmesin ,bu gelinen durumda suçlu aramaya gerek yok  herkes suçlu.