Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Beşiktaş - Sivasspor maçında merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve usulsüz seyirci alımından dolayı Beşiktaş'a para cezası verildiği vurgulandı.

Federasyon açıklamasında,

"BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 29.08.2022 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-DEMİR GRUP SİVASSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde ilk kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 200.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

PFDK kararları içerisinde, geçtiğimiz haftaki Konyaspor maçında rakibine yaptığı sportmenlik dışı hareket nedeniyle direkt kırmızı kart gören Enner Valencia'nin cezası dikkat çekti.

Yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe ile Konyaspor arasındaki maçta direkt kırmızı kart gören Enner Valencia'ya bir maç ceza verildi.

İşte PFDK'den yapılan açıklama:

"FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu ENNER REMBERTO VALENCIA LASTRA'nın, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 43. ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 8.700.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

PFDK'nın Valencia kararına sosyal medyada kısa süre içerisinde büyük tepki gösterildi.

Duhuliye.com