Fatts Russell ve Pako Cruz ile hücumda skor üreten yeşil-beyazlı takım, ilk periyodu 20-18 geride kapattı. İkinci periyot da yakın sayılarla geçilirken soyunma odasına 45-40’lık skorla Beşiktaş Emlakjet’in üstünlüğü ile gidildi. Devre arasının ardından tecrübeli ismi James Anderson ile skora ortak olan Manisa BBSK, final periyoduna 69-62 geride girdi. Final periyodunun ilk dakikalarında Emanuel Terry ile pota altından sayılar bulan yeşil-beyazlı takım, rakibinin 12-0’lık serisine yanıt veremeyince mücadeleden 92-74’lük skorla mağlup ayrıldı. Pako Cruz ise aldığı iki sportmenlik dışı faul sonrasında 3’üncü periyotta oyun dışı kaldı.

James Anderson 3 sayı çizgisinin gerisinden 5’te 4 gibi yüksek bir yüzde yakalarken attığı 16 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. Fatts Russell 14 sayı, 4 asist, Pako Cruz 12 sayı, 5 asist, Emanuel Terry 11 sayı, Mustafa Baki Görür 8 sayı, Dorukhan Engindeniz 5 sayı, Ege Arar 4 sayı, Barış Çağan Özkan ve Sinan Sağlam da 2’şer sayı ile maçı tamamladı.

İKİNCİ MAÇ MANİSA’DA

Süper Lig’deki ikinci sezonunda play-off oynama başarısı gösteren Manisa BBSK, Beşiktaş Emlakjet’i 18 Mayıs Cumartesi günü saat 20.30’da Muradiye Spor Salonu’nda konuk edecek. Yeşil-beyazlı takımın kazanması durumunda seri üçüncü maça uzayacak.