Beşiktaş'ta gözler; Bruno Pinheiro'ya çevrildi. Portekizli teknik adam hakkındaki her şet haberimizde...

Sergen Yalçın'la yollarını ayırdıktan sonra çıktığı ilk maçta Kayserispor karşısında geri dönüşe imza atarak 4-2 kazanan Beşiktaş'ta teknik direktör konusunda yapılan görüşmelerde rota Bruno Pinheiro'ya çevrildi. Peki kariyerinin çoğunluğunu altyaş takımlarda geçiren Portekizli teknik adam neden siyah beyazlıların yeni teknik direktörlüğü için en güçlü adayk konumuna geldi? İşte 45 yaşındaki teknik adamın mantalitesi, oyuna yaklaşımı ve daha fazlası: 

ÖNCE İLETİŞİM!

Pinheiro'ya öncelikle 'Portekizli Kuntz' demek mümkün. Alman hoca gibi eğer eksiği yoksa ya da rakibini kendisinden çok daha iddialı bir kadroya sahip değilse ilk tercih olarak 4-3-3'ü tercih ediyor. Benfica, Belenenses, Katar gibi takımların altyaş kategorilerindeki çalıştığı dönem boyunca, big data gibi futbolu sayılarla ölçen akım düşüncelerden ziyade genç yaşta gelişen futbolcuları çalıştırmanın etkisiyle oyunda iletişime çok önem veriyor. Beşiktaş gibi kağıt üstünde önemli bir kadroya sahip ancak potansiyelini ortaya çıkarma konusunda sorun yaşayan bir takımda tıpkı geçmişte yaptığı gibi iyileştirmeler sağlayabileceği düşünülüyor.

MÜTEVAZI KADROYLA YARI FİNAL

İlk A takım teknik direktörlük deneyiminde Estoril'le 2. Lig'de yapılanmaya gitti. Geniş oyuncu havuzu içinde takıma gençleri monte ederek, geçen sezon en yakın rakibi Vizela'nın önünde ligi ilk sırada bitirip 1. Lig'e takımı çıkardı.
Ayrıca Portekiz Kupası'nın ilk 3 turunda toplamda 13 gol attığı ilk 4 turda sadece 2 gol yiyerek çeyrek finale yükseldi. Bu turu da takımıyla Maritomo'yu deplasmanda 3-1 yenerek ülkesinin köklü takımlarından Benfica'nın karşısında yarı final için çıkardı. Aradaki kadro kalitesi farklıyla, rüya bu turda bitti. İki maçta toplamda 5-1'lik skorla elendi.

''Şimdi dersimiz kimya'' ''Şimdi dersimiz kimya''

Bu sezona da iyi başlayan Estoril, 14 haftası geride kalan ligde 24 puanla 5. sırada yer alıyor ve aldığı iki yenilgiyi de ligin iddialı takımlarından Braga ile Sporting Lizbon karşısında aldı. 

Duhuliye.com / ÖZEL HABER