Ekmek Teknesi dizisi 2002-2005 yılları arasında hayatımıza girdiğinde bize birçok unuttuğumuz gerçeklerimizi hatırlattı ve belki de bu kadar unutulmaz diz haline gelmesi, sonrasında yapılan dizilerin saman tadında kalması bundan dolayıdır.

Dizinin unutulmaz karakterleri vardı Nusret Baba, Herodot Cevdet ve tabiki sonradan diziye katılıp “leğn, len, lan, lan” repliğiyle unutulmazlar arasında yerini alan  Aygün Tevfik Hiçyılmaz’ın hayat verdiği “Pöti Avni”

Delikanlı olmak çabasında olup her şeyi elini yüzüne bulaştıran, yaptığı hatanın neden olduğunu araştırmayan ama atar yapmaya devam eden “Pöti Avi” ve “leğn, len, lan, lan”…

Ülke sınırları içinde futbola sağladığı katkısızlıkla “Nirvana’ya” ulaşmış TFF ve heyeti 18 Temmuz 2024 tarihinde Ankara JW Marriott otelde gerçekleşecek seçimle yeni başkanını seçerek bildiğimiz, beklediğimiz gibi “Özerk” olmadan yoluna devam edecek.

Allah rahmet eylesin Hasan Doğan sonrası TFF tam bir tufana yakalanıp iyice tarumar oldu. Futbolda beklenen adalet, gelişme yalan olurken geçen sezon rezaleti ardından Avrupa Şampiyonası’na götürülen zevat sayısı ile dipten çıkamadık. TFF başkanlığı için adaylar var ve TFF mevcut başkanının da tekrar aday olacağı konuşulmakta olmaz mı? Olur burada her şey mümkündür.

Mümkün olsaydı benim adayım “Pöti Avni” olacaktı. MHK ve saz heyetine, kulüpler arasında adalet eşitizliği oluşturanlara “Havagazı, rumba tadında” “Artık Yeter!” değil de “leğn, len, lan, lan” der işi halleder gibi geliyor.

Ah! Pöti Avi hadi gel aday ol kurtar şu futbolu. İşin içinden çıkamadığın zaman Nusret baba’ya danışırdın o zaten mutlaka sana doğru yolu gösterirdi olmadı “Medet” abine giderdin o sana elinde tesbihini sallayarak akıl verirdi yine anlamadığında ise artık olmadı “Çifte Memiş’den” yerdin tokatı…

Bizim ülkede futbolu bir rayına oturtmak çok zor çünkü futbolu yönetenler “futbolsever” değil “futbol sever” “insanın sevdiğini öptüğü” gerçeğini de terazinin diğer kefesine koyarsak buyrun buradan yakın.

Bu ülkede futbol düzelir mi?

Bugüne kadar en azından geçen sezondan utanan yöneticiler var ise 18 Temmuz’da umut edilen gibi hareket eder ve yeni yönetimi seçerler yoksa “keten helva” yemeğe devam ederiz…