Cem Dizdar;
Nuri Şahin olursa tuhaf olur. Buradayken fark etmeyip oraya gittiğinde Dortmund markasıyla almak hem pahalı, hem tuhaf olur. Buradayken al getir getireceksen. Dortmund'a gitmiş ve orada Terzic'in yerine geçeceği varsayılan bir teknik adamın adının zikrediliyor olması da bir tuhaf.

Beşiktaş'ın böyle haberlerin önünü kesmesi lazım. Hans Flick anlaşılabilir ama Nuri Şahin bana tuhaf gelir. Benim böyle tuhaf işleri aklım almıyor. 

Hans Flick olursa başarı gelir mi? Türkiye'de bir kulüp planlı programlı çalışan bir Alman teknik direktöre hazır mı? Bir kere çalışmıyorsun çok açık sen sana söyleneni yapmıyorsun ki, bir tane işi kotaracak oyuncunun peşine düşüyorsun. Bu kadar yabancı yaşlı başlı oyuncuyu buraya getirmenin amacı bırakacağım diyeni bırakmak bile istemiyorsun. Mertens bırakacağım diyor bir yıl daha oyna diyorlar. 

Böyle bir atmosferde Hans Flick gibi meseleyi daha çok antremanlarla, kurgusallıkla halleden teknik direktörlerin biz de işi zor. Çünkü antremana cevap vermiyorsun, garip bir yaş ortalamaları var ağırlığın 30 yaş üzerinde gençlerin 20 yaş sınırında. 20 yaş sınırındaki gençleri 30-35 yaşındaki insanlara göre antre edemezsin. PSG 25 yaş ortalamasıyla oynuyor. Avrupa'nın en sükseli kulüplerinden bir tanesi. 

Bizim bir projemiz yok. Hep bir kurtarıcı bekliyoruz. Oyuncu gelecek bizi kurtaracak. Gomez geldi bizi kurtardı, Quaresma geldi bizi kurtardı diyorlar. Bunların yanlış olduğunu anlaman için daha ne kadar zaman geçmesini bekliyorsun...