2010 yılından Serie A ekibi Inter'den transfer olduğu Beşiktaş'ta iki lig şampiyonluğu yaşayan ve siyah beyazlı taraftarın sevgilisi olan Ricardo Quaresma, 2019 yılında Kasımpaşa'ya transfer olmuş ve ardından Portekiz temsilcisi Guimaraes'le anlaşma sağlamıştı. 2 yıl ülkesinde oynayan yıldız futbolcu takımdan ayrılarak kariyerini noktalamıştı.

Beşiktaş'a geri dönecek iddiası

Beşiktaş'ta Rıza Çalımbay'ın ardından teknik direktörlük görevine Fernando Santos'un getirilmesinin ardından, Quaresma'nın da Portekizli Milli Takımı'nda hocalığını yapan Santos ile birlikte siyah beyazlı takıma geri döneceği iddia edilmişti.

Quaresma'nın oğlu Ricky'den flaş

2022 yılından bu yana futbol sahalarından uzak olan 40 yaşındaki Ricardo Quaresma'nın futbolcu olma yolundaki oğlu Ricky'den flaş bir paylaşım geldi. Rick sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Samet Aybaba'nın 'Quaresma geliyor mu?' sorusuna verdiği cevap şaşırttı" başlıklı haberi alıntılayarak “İşte babamın Beşiktaş’a dönmemesinin sebebi.” ifadesini kullandı.

Aybaba'nın taraftara verdiği Quaresma yanıtı

Öte yandan Ricky Quaresma'nın paylaşımında alıntıladığı haber, Samet Aybaba'nın bir Beşiktaş taraftarıyla Anıtkabir'de yaşadığı bir dilayoğu içeriyor. Beşiktaş taraftarının, "Hocam Quaresma geliyor değil mi?" sorusunu Samet Aybaba, "Daha neler. Ne yapacağız oğlum Quaresma'yı" yanıtını veriyor.

| Ajansspor