Ülkemizi bu sezon UEFA Konferans Ligi’nde temsil edecek Beşiktaş’ın, D Grubu’ndaki ilk sınavında Belçika’da karşılaşacağı rakibi Club Brugge’un yöneticisi Thomas Delameillieure, FANATİK’e konuştu.

Club Brugge’un yöneticisi Thomas Delameillieure, FANATİK’e konuştu. Monaco’daki kura çekiminin ardından görüştüğümüz Delameillieure şunları söyledi:
“Beşiktaş çok iyi bir takım, Türkiye’nin en iyi 3 kulübünden biri. Avrupa’da da her zaman söz sahibi olan kulüplerin başında geliyor. Onlara karşı işimiz elbette kolay olmayacak. Deplasmanda onlara karşı oynayacağımız maçların çok gürültülü bir ortamda geçeceğinden eminiz. Daha önce de Beşiktaş’a karşı oynama fırsatı bulmuştuk. Seyirci baskısının ne kadar kuvvetli şekilde rakip üzerinde etkili olduğunun farkındayız.”

ÖZEL | Beşiktaşın rakibi Club Brugge’un yöneticisinden övgü dolu sözler: Türkiye’nin en iyilerinden

‘Hocaları çok tecrübeli...’

“Daha önce bir arkadaşım, Beşiktaş’ın yeni stadında maç izlemişti. Bu tecrübenin unutulmaz olduğunu anlatmıştı. Sahamızdaki maçlarda Türk taraftarlar, Brugge’da çok olmasa da özellikle Brüksel’den gelenlerle Beşiktaş’ı yalnız bırakmayacaklardır. Rakipten Aboubakar’ı çok iyi biliyorum, ayrıca önemli Türk oyuncuları ve başlarında Şenol Güneş gibi tecrübeli bir teknik direktörleri var. Şansların eşit olduğunu düşünüyorum.”