Deprem sonrası Türkiye'ye yaklaşık 20 bin giyecek malzemesi gönderen Real Madrid, şimdi de yardım maçı düzenlemeyi planlıyor.

İspanyol AS Gazetesi'nin haberine göre Eflatun-Beyazlılar, bu organizasyon için Atletico Madrid, Getafe ve Vallecano ile görüşüyor.

Sadece İspanya'nın değil, dünya futbolunun devlerinden Real Madrid, ülkemizde yaşanan deprem sonrası hemen harekete geçmişti.

Sosyal medya hesaplarından deprem sonrası bir mesaj paylaşan Real, ilk olarak 20 bin 42 giyecek malzemesini felaketten etkilenen bölgeye göndermişti. Los Galacticos gibi Atletico Madrid, Getafe ve Sevilla da benzer yardımlarda bulunmuştu.

Başkent Madrid'de olacak

İspanya'nın en önemli spor gazetelerinden biri olan AS, Real'in ülkemize destek olmak amacıyla bu kez de bir yardım maçı organize etmeyi planladığını yazdı.

Haberde Eflatun-Beyazlılar'ın, söz konusu organizasyon için Atletico'nun yanı sıra EnesÜnal'ın formasını giydiği Getafe ve eski Galatasaraylı Radamel Falcao'nun takımı Rayo Vallecano ile görüşme halinde olduğu bildirildi. Yardım maçının Başkent Madrid'de gerçekleşmesi bekleniyor.

Bernabeu ya da Metropolitano...

Yer olarak da Real'in Santiago Bernabeu ve Atletico'nun Wanda Metropolitano statlarının uygunluk durumu araştırılıyor. Alınan bilgiye göre Real'in efsanelerinden olan ve ülkemizde Beşiktaş'ta forma giyen Guti ile Fenerbahçe'de de oynayan Roberto Carlos'un da sözkonusu karşılaşmada yer almak istedikleri ifade edildi. Ancak FANATİK'in ulaştığı bilgiye göre iki efsaneye, resmi kanallardan böyle bir talep henüz gelmedi.

Kaynak: Fanatik