Evren Göz;

Öncelikle bir sakatlık olmaz ise Ante Rebic'ten herhangi bir olumsuzluk olmaz ise ne alacağınızı çok iyi bilirsiniz çünkü alt eşiği çok düşük olmayan bir oyuncu yani on üzerinden 2'lik veya 3'lük görmezsiniz. Çok güçlü ve futbolu bilen, futbolun doğrularını tercih eden, çok kaliteli bir oyuncu.

Beşiktaş'a o eksik olan kadro genişliğinde Rebic'in çok büyük katkı sağlama ihtimali var ama devamlıllık konusunda endişelerim var. Özellikle kadrodaki devamlılık ve bireysel performans devamlılığı Rebic'in kariyerine baktığımızda İtalya günleri ve Hırvatistan Milli Takımı'ndan hatırlıyoruz. Gerçekten dolu bir oyuncu ama Beşiktaş kadrosundaki devamlılık sorunu içerisindeki Rebic, nasıl konumlanacak, teknik direktör nasıl kullanacak?

Bunlar önemli ama ihtiyaç var mıydı? Sonuna kadar vardı. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe'nin bu kadar yoğun transfer yaptığı hatta Galatasaray'ın kadrosunu büyük ölçüde koruyup üzerine transfer yaptığı bir dönemde, Fenerbahçe'nin baştan yenilendiği bir dönemde Beşiktaş'ın stoperler değişmiş olsa da Beşiktaş'ın %70'i hazır, ufak dokunuşlar gerekiyordu ve Rebic gibi baskı anlaranıda ne yapacağı belli olan ve size çok fazla iniş-çıkışlar yaşatmaz. Bu anlamında değerli bir transfer. 

Emre Bol;

Eğri oturup, doğu konuşalım İsmail Kartal ve Okan Buruk'tan çok daha tecrübeli bir isim Şenol Güneş. Teknik direktörlük olarakta bir tık üzerlerinde olan bir isim hatta iki tık üzerinde...

Beşiktaş'ta bir düğüm var o düğümü bir şekilde çözmeleri gerekiyor. Bu düğümün adı Ghezzal. Bu oyuncu yaklaşık bir senedir sakat ve sakatlığıyla ilgili devamlı haberler çıkıyor. Bu nasıl bir sakatlıktır ki! bir türlü iyileşemedi ve senin aynı zamanda transfer yapmanı da etkiliyor. 

Şampiyon olunan sene Rosier ve Ghezzal kanadı en çok konuşulandı. herkes yine o performansı bekliyor dolayısıyla herkes dört gözle Ghezzal'i bekliyor. Doğru dürüst dönemiyor birde eski Ghezzal'den de gittikçe uzaklaşıyor. Kulüp doktorunu çağırın bir sorun nedir bu oyuncunun durumu, bir senedir bir adam iyileşmez mi? başka bir müzminr sakatlığı var ise işine bak ve gönder veya mukavelesini dondur yani kullanamayacak isen bu oyuncuyu eğer ki öyle görünüyor.

Bunun bir çözümü olması lazım. Yanlış antreman olamaz. Şenol Güneş'i tanıyoruz. Başka şık; iyi yaşamıyordur, onu bilmiyoruz. Üç; bu oyuncuya yanlış tedavi uygulandı... Aklıma bunlar geliyor. Başka bir şey gelmiyor. 

Burada bir sıkıntı var ve Beşiktaş yönetiminin bunu çözmesi gerekiyor.