Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kayserispor Teknik Direktörü Recep Uçar, Beşiktaş maçıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Zor bir maç bizi bekliyor"

Beşiktaş maçını değerlendiren Uçar, "İstanbul deplasmanları her anlamda zordur. Beşiktaş iyi bir kadrosu olan takım. Özellikle transfer döneminin bitimiyle beraber daha alternatif bir kadro oluşturdular. Perşembe günü oynayacakları maçı da takip edeceğiz. Zor bir maç bizi bekliyor. Kaliteli ve güçlü oyunu olan bir takım ama Kayserispor olarak biz oraya tamamen kendi oyunumuzu oynamak için gidiyoruz. Sahada kazanmak için elinden geleni yapan, oynayabildiği kadar dominant bir oyun oynayan, seyredenlere seyir zevki verebilecek, hiçbir rakipten çekinmeyen bir Kayserispor izlettirmek bizim oradaki ilk amacımız olacak. Umarım bunu başarırız" ifadelerini kullandı.

Hasan Ali Kaldırım: "Kolay olmayacak, zor bir maç olacak"
Kayserisporlu futbolcu Hasan Ali Kaldırım da, Beşiktaş maçının zor olacağını söyleyerek, "Öncelikle burada olduğum için mutluyum. İlk günde söyledim; evime, yuvama geldim. Burası benim için her zaman özeldi. Hala da öyle. 11 yıl önce burada edindiğim arkadaşlarımla hala iletişim halindeydim. Buraya geri geldikten sonra bunlar daha da güzel hale geldi. İyi karşılandım. Özellikle başkanımıza ve yönetim kurulumuza bana yeniden böyle bir şans verdikleri için teşekkür ediyorum.

Deplasmanda ülkemizin 3 büyükler arasında yer alan Beşiktaş’a karşı oynayacağız. Kolay olmayacak, zor bir maç olacak. Özellikle Beşiktaş geçtiğimiz hafta kaybettikten sonra iç sahada güçlü bir oyun ile kendini affettirmeye çalışacaktır. Bizde bu hafta kazanarak, özgüven kazandık. Daha zamanımız var. Hocamızla maça iyi hazırlanarak, iyi bir oyun sergilemek istiyoruz. Kaybedecek bir şeyimiz yok. Taraftarımıza iyi bir oyun seyrettirmek istiyoruz. Çalışmayı seven birisiyim. Bir eksiğimin olduğunu düşünmüyorum. Belki maç eksiğin var diye düşünebilirsiniz ama onunda olduğunu düşünmüyorum. Hocamız şans verirse bunu da ispatlayacağımı düşünüyorum" diye konuştu.

Julian Jeanvier: "Beşiktaş gibi büyük bir rakibe karşıda yeterli güce sahip olduğumuzu düşünüyorum"

Kayserispor’un yeni transferi Julian Jeanvier ise, "Geldiğim andan itibaren çok iyi bir grupla karşılaştım. Çok rahat bir şekilde bu grubun içerisine girdim. Takımımız kaliteli oyunculardan oluşan bir takım. Çalıştığımız sürede bunu gördüm. İyi oyunculardan kurulu iyi bir takımız. Hedefimizin de bu oyuncu grubuyla en iyi şekilde performans göstererek, mümkün olan en iyi yerde bitirmek olacaktır. Tabi ki galibiyet bizim için çok önemliydi. Özellikle içerisinde benimde bulunduğum bu başlangıç bu şekilde olması beni çok mutlu etti. Bunun dışından 2-0 bitmesi ve gol yememiş olmamız sevindirici. Bir savunma oyuncusu olarak şunu söyleyebilirim ki çok rekabetçi bir insanım.

Oynamamış olsam bile takımımızın maçı olma yemeden bitirmiş olması çok önemli. Tabii ki maçı bu şekilde kazanmak pozitif ama bunun yanında geliştirebileceğimiz ve düzeltebileceğimiz yerlerde var. Ancak 2-0 gibi bir skorla maçı kazanmış olmak bizim adımıza pozitif bir başlangıç. Beşiktaş’ın bundan önceki oynadığı maçı izledim. Şüphesiz ki Türkiye’nin en kuvvetli takımlarından bir tanesi. Ancak bizde iyi ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takımız. Elimizde bulunan oyuncu kalitesi ve grubuyla birlikte Beşiktaş gibi büyük bir rakibe karşı da yeterli güce sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bunu da sahada göstereceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.