Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Recep Uçar, "Zor bir maç olacağını biliyorduk. Kazandıkları için Şenol Güneş hocayı, ekibini ve camiayı tebrik ediyorum. Bu takımın 3 sene önce antrenörlüğünü yapmıştım." dedi.

Önceki maçlarda olduğu gibi ön alan baskısıyla topu rakip sahada tutabilmeyi hedeflediklerini aktaran Uçar, "Maça kısmetsiz şekilde başladık. Şanssız bir penaltıydı. Beşiktaş'ın teknik adam değişikliği sonrası motivasyon anlamında bugüne kadar olmayan bir şevkle başlaması, bizim için handikap oldu." diye konuştu.

Oyunu zaman zaman dengelediklerini söyleyen Uçar, "Oyunda denge kurduğumuzda, kendi sahamızda kaybettiğimiz top sonrası ikinci golü yedik. Attığımız golden önce net bir pozisyon kaçırdık. İlk yarı itibarıyla rakibimiz oyundan memnun değildi. Kalemizi bulan iki top vardı, ikisi de gol oldu. 3 değişiklik yaparak ikinci yarıya başladılar. Golü yedik, sonra 3-2'yi yakaladık ve oyuna ortak olduk. Ancak bireysel hatalarla 5 gol gördük kalemizde. İlk kez Süper Lig'de oynayan birçok oyuncumuz var. Bu seviyede bu kadar hata yaparsanız, benzer goller yersiniz. Bu da bugünkü sonucun çıkmasına sebebiyet verdi. Çıkış arayan bir takımız. Şu ana kadar galibiyet alamadık. İki sene önce göreve başlayan bir insanım. İlk sene play-off'u kaçırdık, ikinci senede ise Süper Lig'e çıktık. Bu bizler için büyük bir gurur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sporx