Nathan Redmond, The Atletic'e verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. Beşiktaş kariyeri ve geleceği hakkında konuşan Redmond şunları söyledi: 

"BEŞİKTAŞ'A İMZA ATTIĞIMDA AİLEM TATİLDEYDİ"

"İstanbul'a uçup sözleşme imzalamayı kabul ettiğimde eşim çocuklar ve annesiyle Dubai'de tatildeydi. Tatildeyken farklı bir ülkeye gitmeye alışmak zorunda kaldı! Yani bu zordu. Ama herkes kendi adımlarını atıyor. Çocuklar burada gidecekleri okulu çok seviyor. Beşiktaş'ta geçirdiğim zaman hakkında söylenecek hiçbir kötü sözüm yok."

"SEZONUN İLK YARISI UYUM SAĞLAMAKLA İLGİLİYDİ"

Premier Lig'de ve İngiliz futbolunda uzun süre oynamaya ara vermeye ihtiyacım vardı. İstanbul eşsizdir ve iki yönü vardır. İstanbul'un Asya yakasında yaşıyoruz ve Avrupa yakasına geçiyoruz, köprüyü geçiyoruz, muhteşem manzaraları görebiliyorsunuz. Evimin manzarası, Vodafone Park'ta oynadığım anlar gibi minnet duyduğum anlar var."

"Sezonun ilk bölümü uyum sağlamakla ilgiliydi. Yavaş bir başlangıç ​​yaptım. Southampton'da son 10 gün içinde antrenman yapmadığım için pek çok maça başlamadım. Jack Stephens ile tek başıma antrenman yapıyordum çünkü geleceğimiz belliydi. Düzgün antrenman yapmamıştık, gerçek bir oyun süremiz yoktu ve takımla antrenman yapmadık."

"DÜNYA KUPASI'NDAN SONRA RAHAT HİSSETTİM"

"Sezonun ikinci yarısından çok keyif aldım çünkü Dünya Kupası'ndan sonra kendimi çok daha rahat ve zinde hissettim. Performansım yükselmeye, birkaç gol daha atmaya ve asistlerle büyümeye başladı. Tekrar futbolun keyfini çıkarmaya geri dönmekle ilgiliydi. Southampton'da geçirdiğim zamandan zevk almadığım söyleneme. Ama buraya gelmek temiz bir nefes almaktı. Topa çok fazla sahip olmamız nedeniyle ligin en iyi takımlarından biriyiz.”

REDMOND BEŞİKTAŞ'TA KALACAK MI?

"İster Beşiktaş’ta ister başka bir kulüpte olsun, hâlâ verecek çok şeyim varmış gibi hissediyorum. Ama benim için iyi olan şey, sezon sonunda oturup neler olacağını düşünmek için zamanımın olması. Serbest bir oyuncu olacağım ve biraz rahatlayıp hangi seçeneklerin geldiğini değerlendirebileceğim. Bu yaz, geçen yazdan çok daha iyi bir zihniyet içindeyim."

Duhuliye.com / DIŞ BASIN