Beşiktaş'ta sezon sonunda takımda kalıp kalmayacağı merak edilen isimlerinde başında Nathan Redmond geliyor. Fenerbahçe derbisinde son yılların en etkili performansını ortaya koyan İngiliz futbolcunun sözleşmesi sezonunda bitiyor. 2.2 milyon euro yıllık ücret kazanan Redmond'ın maaşının 1.5 milyon Euro'sunu Beşiktaş, 700 bin Eurosunu ise Southampton karşılıyor. 

Kontrat yenileme konusuyla ilgili Beşiktaş kulübü sezon sonunu  bekliyor. Redmond'ın kalan haftalarda sergileyeceği performans Beşiktaş'taki geleceğini belirleyecek. Ancak İngiltere pazarında ciddi bir karşılığı olan Redmond'ın Ada'dan teklif alma olasılığı da oldukça yüksek... 

Sezon sonuna bonservisini eline alacak olan Redmond, hem Beşiktaş hem de birçok kulüp için maliyeti düşük oyuncu sınıfına giriyor. Tecrübeli futbolcu, yıllık ücret konusunda zorluk çıkarmaması halinde Beşiktaş'a imza ihtimali bulunuyor. Takım içinde sevilen bir kararket olan Redmond için Şenol Güneş ise henüz net kararını vermiş değil. 

Kalan haftalarda yükselen performansının devam etmesi halinde lig biter bitmez Redmond ile masaya oturulacak ve sözleşme şartları İngiliz oyuncuya sunulacak. 

Duhuliye.com