Gökmen Özcan;

"Redmond ile ilgili yanlış bilinen konu var. Redmond kiralık olarak Beşiktaş’a gelmedi, bonservisiyle geldi. Şöyle bir şey var 1 yıllık kontrat yapıldı kendisiyle ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek.

Özellikle derbi performansına baktığımızda, bir derbide 4 gole katkı yapmak ancak böyle Messi veya Ronaldo’nun veya o düzeyde futbolcuların yaptığı şeylerdir, yıllarca biz bunu gördük. Redmond bunu başardı ve özel bir futbolcu olduğunu gösterdi. Beşiktaş yönetimi zaten kendisinden memnundu Şenol Güneş’de kendisinden memnundu aynı şekilde çünkü Premier Lig’den gelmiş bir oyuncu olmasına rağmen yedek kulübesine oturttuğunuzda moral bozmayan, ona görev verildiğinde çıkıp en iyisini yapmak isteyen bir futbolcu. Bu yüzden Şenol Güneş’in kendisine olan güveni oldukça fazla ve derbide çıktı bir karakter koydu sahaya yani yüzde yüz şekilde kendisini belki çıkmadı sahaya ama sonuçta muhteşem bir zafere imza attı.

Beşiktaş yönetimi de kendisiyle devam etmek istiyor, ama Redmond’un şöyle durumu var; Premier Lig’den talipleri var. Premier Lig’den talipleri olan ve kendi ülkesine dönmeye sıcak bakan bir oyuncuyu burada ikna etmeniz gerekiyor. Beşiktaş yönetimine burada büyük bir düşüyor ve Beşiktaş yönetimiyle birlikte Beşiktaş taraftarınında kalan haftalarda Redmond’a olan ilgisinin artması gerekiyor."