Mustafa Demirtaş yaptığı değerlendirmede;

"Ghezzal arandı bu arada yani ilk kez bu kadar arandı Başakşehir maçında çünkü Beşiktaş’ın iki tane oyunu var bir oyunu daha güçlü. Rakibi bozup, dengesiz yakalayıp hızlı gitmek oyunu güçlü oynuyor ama o oyunu oynamadığı zamanlarda işte. Başakşehir baskı yapmak istiyorsun çıkıyorlar, presi kırıyor, savunmaya da çok iyi yerleşiyor. 

Böyle maçlarda bireysel yeteneğe ihtiyacın var. Ghezzal o kilidi kırabilecek bir oyuncu, özel yeteneğiyle.

Top tutması, kilit pasları hatta son dönemdeki uzaktan şutları Weghorst’ta olduktan sonra şunu söyledim Ghezzal’in en skorer sezonunu yaşayacağız diye ama sonrasında maalesef sakatlık yaşadı.

Şimdi Redmond oyuna girdikten asıl bunu kanıtladı. Redmond oyuna girdi, bireysel kalite girdi ve bir anda biraz ahenk değişmeye başladı. Hem dripling yapabilen hem topu kullanan bir oyuncu girince sahaya aslında Beşiktaş’ın bu maçta biraz daha özel yeteneğe ihtiyacı varmışı hissettirdi. Bu arada çok iyi performans çok iyi başlangıç. 

Redmond zaten kalite oyuncu çok üzmez. Beşiktaşlılar hatırlasın, hafızasını yoklasın eğer böyle Guinti gibi, Gomez gibi uzun süredir oynamıyor sakatlık dönemi yaşamış, yavaş yavaş toparlanacak oyuncular haricinde işte bir problemi yoksa, sakatlığı yoksa ve oyuncu kaliteliyse genelde direkt başlar, başlamaz devam ediyor. Kalite oyuncu hemen kendini belli ediyor. Fark ettirdi kendisini ve galiba ilk onbiri de alacak Redmond terste Ghezzal...

Duhuliye.com