Teknik Direktör Şenol Güneş ve yönetim, Redmond’un takımda kalmasını istiyor. Başarılı bir sezonu geride bırakan deneyimli futbolcu da kariyerine Beşiktaş’ta devam etmeye sıcak bakıyor. Ancak hamile olan eşinin İngiltere’ye dönmek istemesi Redmond’un Beşiktaş’ta kalma yönünde karar vermesini zorlaştırıyor.

Eşi kısa süre içinde doğum yapacak olan yetenekli futbolcunun bu nedenle kafası bir hayli karışık. Beşiktaş’ta adeta yeniden doğan Redmond kalmaya karar verirse Şenol Güneş ve yönetim rahat bir nefes alacak. Bu durumda başarılı futbolcuyla 3 yıllık yeni sözleşme yapılacak.

Ancak Redmond’un merakla beklenen kararı ayrılık yönünde olursa sağ kanada mutlaka takviye gelecek. UEFA Konferans Ligi’ne ikinci ön eleme turundan katılacak olan siyah-beyazlılar en kısa sürede deneyimli bir sağ kanat oyuncusu transfer etmek için düğmeye basacak.

Yeni sezon kadro planlaması üzerinde çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlıların en kısa sürede kararını bildirmesi için Redmond’la görüştekleri ifade edildi. Eşiyle tatile çıkan İngiliz oyuncunun bir hafta içinde kararını kulübe ileteceği öğrenildi.

Kaynak: Sporx