Demirtaş, Beşiktaş'ta önümüzdeki sezon kalması ve gitmesi gereken oyuncularla yapılması gereken transferler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İşte Demirtaş'ın açıklamaları:

"Beşiktaş Aboubakar'ın gelişiyle yaptığı bu son ivmeyi sezon başında yapmış olsa zaten, aslında şampiyonluk puanı topluyor. Bunun önemli bir kısmı da transfer dönemi öncesi. Maç maç bakalım, kazanıp dönelim dönemi de var. Ghezzal yavaş yavaş dönüyor, Aboubakar zaten çok büyük bir etki uyandırdı. Aslında şu anki kadrosu şampiyonluğa oynayacak bir kadro. Nasıl daha geliştirilir gözüyle bakalım biraz. Sıradan gidelim, Mert'le devam sanki. Masuaku oynuyor, o tamam. Sağda Rosier - Onur Bulut var. Ben Atletico maçında biraz "hocam emin misin? durumuna geldim. Onur iyi oynuyor da, Rosier de Rosier. Sağ bekte bir sıkıntı yok ama bunu bir sıkıştırayım dedim. Sol beke yedek lazım ama altyapıdan mı bakar Beşiktaş, br alternatif üretecek. Umut'tan yedek de olmaz bence. Saiss kalıyorsa Saiss - Omar sol stoperde devam, giderse Saiss ayarında bir transfer. Saiss ve Omar aynı anda olmaz, birbirinin alternatifi olsa daha iyi olur Beşiktaş için. Tayyip sakat, belki sezon başı kampını da kaçıracak. Tayyip'i biraz daha alternatif stoper olarak görüp sağ stopere net oyuncu gerekiyor Beşiktaş'a. Saiss bir adım geride oynamayı seviyor. Daha öne kırılarak oynayacak, Kim Min Jae gibi daha agresif, atletik, Sergen Hoca'nın Welinton kullanım tarzını gerçekten yapabilecek bir adam.

6 numarada Hadziahmetovic'e bakar bence seneye hoca. Yerli alternatif olarak Berkay var, Salih'i orada oynatabiliyorsun, oraya bir potansiyelli oyuncu daha alınırsa hayır demem. 6 numaraya ilk 11 için değil de derinleştirici bir hamle yapılabilir. Gedson devam zaten. Maxim'in durumu belirsiz, Maxim'i almak istiyor galiba Beşiktaş. Mantıklı da bence. Maxim ya da farklı bir oyuncu, hücuma kırılacak 8 numara lazım. Redmond da bence kalmalı. Maliyetleri de düşük olur muhtemelen. Redmond gerçekten çok yönlü. Hücuma kırılan 8 oynatıyorsun, 10 oynatıyorsun oluyor, sağda oynatıyorsun, solda oynatıyorsun, ikinci forvet gibi oynatıyorsun, öyle de oluyor. Çok el rahatlatan bir adam ve kaliteli de, kalsın ama ekstradan yine bir driplingçi kenar oyuncusu lazım bence. N'Koudou da yine kafa karıştırdı, güzel gol attı Atletico Madrid maçında. "Hocam fazla unuttun bizi" diyor. Onun daha zekisi; driplingçi, içe kat edip hakikaten şut atabileni. Oraya potansiyel bir oyuncuya gidebilir Beşiktaş. Ghezzal devam; sol ayaklı, içe devrilecek, potansiyelli alternatif lazım. Ghezzal'in olmadığı dönemde farklı bir oyun oynamak zorunda kalıyor Beşiktaş. Çünkü oyunun alışıyor bir oyuncu profiline, bambaşka bir oyuna gideyim olmuyor. Zaten ana planda vazgeçilmez bir oyuncun varsa arkasından gelecek potansiyel oyuncu transferi yapmak daha mantıklı. Beşiktaş daha önce Hasic'le bu yola girmişti ama sakatlandı, olmadı. Orada yeni bir projeye ihtiyacı var Beşiktaş'ın. Benzer şey 9'da da olabilir, Semih'in süresi artabilir. Bu arada Semih'i, Atletico Madrid maçında beklemediğim bir özelliğiyle iyi buldum. Altyapı maçlarında izleyenler bilirler, yetenekli bir oyuncudur. Biraz çekingen oynadı. Ama fizik olarak Atletico Madrid'e karşı bayağı kuvvetli gelmiş, daha 2005 doğumlu. Fizik olarak çok kuvvetli duruyordu, hakkını teslim edelim. Rotasyonda 9 ve sol kenar forvet olarak, potansiyel ve süresi artacak bir oyuncu." 

Duhuliye.com