Yaşanan depremdeki insanlık trajedisine karşı toplumun birleştiğinden bahseden oyuncu "Türk halkının kültürünün gücünü gerçekten gördünüz. Bir araya geldiklerini ve birbirlerine yardım etmek için gereken her şeyi yaptıklarını gördünüz" dedi

Depremde futbol dünyasının da harekete geçtiğini vurgulayan Redmond "İçinde olana kadar yarattığı etkinin farkına varamıyorsunuz. Ligdeki her takım bağış yapmak için birbirine bağlandı. İnsanları İstanbul'a getirmek için uçak biletlerini ödedik. Herkes yardım fikirleri getirmek için üzerine düşeni yapıyordu. Bu, Türkiye'deki büyük kulüplerin önemini ve neyi temsil ettiklerini anlamama yardımcı oldu" dedi.

Beşiktaş taraftarının depremzede çocuklar için etkinliğini de yorumlayan futbolcu "İlk birkaç atışı gördüm ve oyuncular taraftarları alkışlamak için durakladılar. Sonra devam etti. Oyuncakları beyaz çizgilerden uzak tutmaya çalışıyorduk ama hiç durmuyordu. "Vay canına" dediğim anlarından biriydi. Kulübün bir parçası olmaktan gurur duyuyordunuz. Sahip oldukları aile atmosferini gösterdi" diye konuştu.

F.BAHÇE DERBİSİ PERFORMANSI

Fenerbahçe derbisine damga vuran performansı ve o maçta öne çıkmasıyla ilgili de şunları söyledi: "Bu her şeyi biraz değiştirdi. Misafirperverlik ilk günden beri inanılmazdı ama ondan sonra biraz daha arttı. Takımdaki pek çok oyuncu Fenerbahçe'de hiç kazanmamıştı."
Sokakta kendisine gösterilen ilgiyi, ülkedeki futbol sevgisi bağlamında yorumlayan tecrübeli orta saha oyuncusu şöyle konuştu: "İstanbul'un kafe ve restoranlarında insanlar elimi sıkmak ve "galibiyet için teşekkürler" ya da "bizim için oynadığın için teşekkürler" demek için biz yemeğimizi bitirene kadar kibarca bekliyor. Bu durum futbolun bu ülkedeki insanlar için ne anlama geldiğini fark etmemi sağladı."

Redmond şöyle devam etti: "Beşiktaş, Fenerbahçe ya da Galatasaray için oynadığınızda saklanacak bir yeriniz yok. Sürekli göz önündesiniz ama iyi performans gösterirseniz size sevgi ve takdirlerini göstermek istiyorlar. Deplasman dönüşü binlerce taraftarın karşısına çıkılır, şarkılar söyleyip teknik direktöre ve oyunculara çiçekler verilir."

'HAZIRLIK SÜRECİ ÇILGINCA'

Tesislere desteğe gelen taraftarın ve maçtaki taraftarın yarattığı atmosfer hakkında İngiliz futbolcu "Odalarımızda hazırlanıyoruz ya da takım toplantıları yapıyoruz ve onları dışarıda duyabiliyoruz. Ellerinde işaret fişekleri olan binlerce kişi yaklaşık bir saat boyunca şarkı söylüyor. Hazırlık süreci çılgınca. Stadyuma gidiyorsunuz ve sahaya bakıyorsunuz ve yarısı dolu. Korner atmaya gidiyorsunuz ve kulağınızın yanından çakmak ya da bozuk para geçebiliyor. Ya da sırtınıza veya kafanıza çarpabilir. Tüm bunların var olduğunu biliyordum ama orada olmak ve bunları deneyimlemek gerçekten bir şey" dedi.

'BURADA GEÇİRDİĞİM ZAMANDAN KEYİF ALDIM'

Takımda kalıp kalmayacağı merak konusu olan ve başka talipleri de olan isim bu konuda şunları söyledi: "Kendimi zihinsel olarak zinde, aç ve fiziksel olarak iyi hissediyorum. Sadece 29 yaşındayım, hala en üst seviyede verecek bir şeylerim olduğunu hissediyorum. Aileme bakıyorum, bir çocuğum daha yolda ve bu beni olabileceğimin en iyisi olmaya daha fazla itiyor. Burada geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım. Buraya meydan okumak için geldim ama buradaki futbolun gerçekliği düşündüğümün çok ötesindeydi. Eğer kalmak bir olasılıksa oturup konuşuruz ama ne olacağını asla bilemezsiniz. Ben sadece sezonu güçlü bir şekilde bitirmek, yeni bebeğime hoş geldin demek ve dinlenmek istiyorum."