Tuğrul ve Demirtaş, son gelen transferlerin de eklenmesiyle Beşiktaş'ın oyun kurgusunu değerlendirdi.

İkilinin açıklamaları şöyle:

"ERSİN'E MESAJ VERİLDİ, BUNA GEREK VAR MIYDI?

Ersin'in sözleşme uzatmadığı için oynamadığına dair söylentiler vardı, aynı şeyler Larin için de konuşulmuştu ama bu konuda Beşiktaş yönetimi diyor ki; bunun sözleşmeyle alakası yok, performansla alakası var. Emre'nin oyun kurma becerisinin Ersin'den daha iyi olduğu için oynadığını savunan bir görüş var. Beşiktaş tarafı Larin ve Aboubakar konusunda da benzer konuşmaları yapmıştı, bu durumlarda takımın lehine konuşmalarını anlayabiliyorum. Ersin'le yeni sözleşme hazırlığı çok ciddi bir şekilde var, kısa vadede çözülmesi bekleniyor bu konunun. Sözleşme konusu çözülürse Ersin daha düzenli oynayabilir.

3 yerli kuralına göre, Galatasaray dışındaki neredeyse bütün takımlar planlarını bir yerliyi kalede kurtaralım düşüncesi üzerine yapıyorlar. Hiçbir dayanağım yok ama ben dışarıdan bir gözle Ersin'in oynamamasının sözleşmeden dolayı olduğunu düşünüyorum. Ankaragücü maçında yedek kalecimizi ısındıralım diyebilirsiniz ama Ersin'in Başakşehir gibi önemli bir maçta oynatılmamasının altında bir mesaj var. Buna gerek var mıydı? Emre Bilgin'in oynadığı maçlarda kaleyi bulan üç top da gol oldu. Ayağı hala iyi değil ama Beşiktaş'ta Ersin'e ihtiyaç var. Özellikle kaleden çıkış zamanlamasını, libero kaleciliği çok geliştirdi.

"REDMOND - GHEZZAL FORMAYI ALIR, N'KOUDOU - MULEKA HAMLE OYUNCUSU OLUR"

Ghezzal ilk kez Başakşehir maçında bu kadar arandı. Başakşehir gibi savunmayı iyi yapan, geriyi hiç bozmayan bir rakibe karşı Ghezzal gibi bireysel yeteneklere ihtiyacın var. Bu dünyanın her yerinde, Manchester City'de de böyle. Beşiktaş'ın da Ghezzal'e en çok ihtiyaç duyduğu maçtı Başakşehir maçı. Top tutması, kilit pasları, hatta son dönemdeki uzaktan şutlarıyla o kilidi Ghezzal kırabilirdi.

Redmond biraz da bunu kanıtladı. Redmond'la birlikte oyuna bireysel kalite girdi ve özel yeteneğe ihtiyaç olduğunu gösterdi. Çok iyi başlangıç yaptı. Kalite oyuncu, hemen kendini belli etti. Galiba ilk 11'de de kanatlarda Ghezzal ve Nathan Redmond oynayacak gibi gözüküyor. Burada forması en tehlikede olan oyuncu N'Koudou. Redmond daha komple bir oyuncu. Muleka da bu durumda hamle oyuncusu olur. 

"TAYYİP TALHA İLK 11'İ BAŞAKŞEHİR MAÇINDA ALDI"

Beşiktaş'ın sağ stoperinde bundan sonra Tayyip Talha'yı göreceğiz gibi duruyor. Hatta hoca kendisini Başakşehir maçındaki oyuncu değişikliğini yaptığı anda bundan sonraki dönemin ilk 11'ine yazdı. Burada Necip'e biraz haksızlık oldu ama Beşiktaş'ın skora ihtiyacı olmasının ve Talha'nın duran toplarda etkili olmasının da bunda büyük rolü vardı. Beşiktaş'ta bundan böyle stoperde Tayyip Talha'nın oynayacağını düşünüyorum.