Ali Konaviç'in sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

DEMBELE İŞİ, MENAJERİNDEN SONRA YATTI

Redmond geçtiğimiz sene Southampton' da, daha çok 4-2-3-1'in, ters ayakla, soldaki çizgi oyuncusu şeklinde oynadı. Beşiktaş'ta da ileri 3'lünün sol ön forveti şeklinde oynamasını bekliyorum. Yani şu an birebir olarak N'Koudou'nun yaptıklarını yapabilecek, N'Koudou' yla aynı pozisyonda oynayan bir oyuncu. 

Zaten Beşiktaş daha önce, yine İngiltere'den, Bournemouth'tan Siriki Dembele'yi istiyordu. Ama Scott Parker görevden alınınca yeni gelen menajeri beklediler. O nedenle Dembele işi yattı. 

MANTIKLI VE DOĞRU STRATEJİ 

Redmond'ın en iyi özelliği diyebileceğimiz özelliği olarak driplingi sayabiliriz. 

Aslında, Beşiktaş'ın mantıklı, bilinçli ve doğru bir profil arayarak transfer yaptığına ben buradan kanaat getiriyorum. Çünkü Nkoudou'yla forma rekabetine girecek. Ki bilindiği gibi N'Koudou çok istikrarsız bir oyuncu. 

N'KOUDOU'YLA REKABETE GİRECEK 

Beşiktaş, N'Koudou'nun sakatlık yaşadığı dönemde, onun şu anki performansını verebilecek bir oyuncu arıyordu. Nathan Redmond da bu açıdan müthiş bir hamle. Benim düşüncem, net olarak N'Koudou'yla rekabete girecek.

BEŞİKTAŞ'I SEÇMESİNDE ÇOK ÖNEMLİ FAKTÖR 

Birkaç enteresan detay var. Birincisi, Dele Alli'yle çok yakın arkadaş. Ki gelen teklifler içerisinde Beşiktaş'ı seçmesinde bu çok büyük bir faktör diye düşünüyorum ben. Zaten Dele Alli'nin son Beşiktaş paylaşımlarının altında Redmond'ı sürekli görebilirsiniz. 

DRİPLİNG ÜSTÜ BİTİRİCİLİKTE N'KOUDOU'NUN ÖNÜNDE 

Enteresan özelliklerden biri İngiltere'nin bütün altyapı milli takımlarında oynayan bir oyuncu. İngiltere şu an bir altın jenerasyonu diyoruz.

Bir önceki, sadece Harry Kane'in dünya yıldızı olarak çıktığı jenerasyonun en iyi oyuncularından biriydi. Dripling kabiliyeti gerçekten çok yüksek. Dripling üstü bitiricilik anlamında bence N'Koudou'nun da önünde.

Şut kabiliyeti Nkoudou'nun çok önünde bir isin. Belki onun kadar çabuk hızlı değil ama hani oyun bilgisi de daha yukarıda.