"Fenerbahçe ve Beşiktaş artı 8 Anadolu kulübü ve imza vermeyenler var""

Rıdvan Dilmen şunları kaydetti: "Bugün Mehmet beyin ve federasyonun bir açıklamasını daha gördük. Futbolda bu kadar açıklama olmaz. Tehlikeli olan şu: Maalesef futbolda kututplaşma dönemine prim vermeye başladık. Fenerbahçe ve Beşiktaş artı 8 Anadolu kulübü ve imza vermeyenler var"

"Trabzonspor ve Galatasaray'ın arkadaşları; Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın arkadaşları olarak bölündü"

"Mehmet bey 18 Temmuz'da gitti veya kaldı, inan önümüzdeki sezon çok zorlu geçer. Çünkü iş ortadan bölündü. Trabzonspor ve Galatasaray'ın arkadaşları; Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın arkadaşları olarak bölündü"

"Milli Takımımız üzerinden gitmenin son derece yanlış olduğunu düşünüyorum"

"Bugün Mehmet beyin yazısında da aynı şey var. Futbolcu olmadığı için veya antrenör olarak da o teri almadığı için sürekli olarak Avrupa Şampiyonası'nı örnek gösteriyor. Futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nun başkan kim olmuş hiçbiri umrunda değil. Sakın öyle düşünmeyin. Hakemlerimiz etkilenebilir, o yüzden devam etme veya etmeme kararı almadın denebilir. Ama Milli Takımımız üzerinden gitmenin son derece yanlış olduğunu düşünüyorum"

"Devam etme şansını, futbolun sağlığı için doğru görmüyorum"

"Ben kendi adıma söyleyeyim, Mehmet Büyükekşi'nin 18 Temmuz'u seçim tarihi olarak istemesi Milli Takım mazereti sebebiyle doğru değildi ama bundan sonraki süreçte de devam etme şansını, futbolun sağlığı için doğru görmüyorum. Ama bu imza işlerinden dolayı da gelecek olanların da işlerinin çok zor olduğunu düşünüyorum"

"Yüzde 70 Kuntz'la da şampiyonaya gitmiştik zaten"

"Montella'yı geçtim, biz yüzde 70 Kuntz'la da şampiyonaya gitmiştik zaten. Hiç kimse sahiplenmesin. Türkiye bu ekonomisiyle, tesisleriyle Avrupa Şampiyonası'na gitmemesi skandaldır. Türkiye oraya gitmekle büyük iş yapmadı. Gitmemek büyük rezalettir"