Ünlü spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hakkında son dönemde çıkan TFF başkanlığı ve yöneticiliği haberlerinin gerçek dışı olduğunu ifade etti.

"Ben de sezonu kapadım ve tatile çıktım"

Söylentiler tamamen spekülasyon olduğunu belirten Dilmen, "Merhaba arkadaşlar Sezon hemen hemen bitti. Ben de sezonu kapadım ve tatile çıktım. Dolayısıyla çok önemli bir konu olmazsa yorum yazamayacağım! Bazı yerlerde, bazı şeyler konuşulup yazılıyor! Ben, kendimle ilgili bir gelişme olursa siz değerli takipçilerimle paylaşırım! TFF Başkanlığı veya TFF yöneticiliği gibi söylentiler tamamen spekülasyon ve gerçek dışıdır." dedi.

"Futbol oyununu konuşmaya devam edeceğim"

TFF seçimleriyle hiç bir ilgisinin olmadığının altını çizen Dilmen, "Ben, futbolu çocukluğumdan beri OYUN olarak gördüm! Rabbim de bana ödül olarak yetenek verdi Önce sporcu, şimdi de futbol yorumcusu olarak hayatıma şükrederek ve mutlu şekilde devam ediyorum. Dolayısıyla TFF seçimleriyle uzaktan, yakından bir ilgim yoktur; ilgisi ve beklentisi olanların sorunudur! Ben, Allah nasip ederse sizlerle ekranlarda ve bu sayfamda futbol oyununu konuşmaya devam edeceğim. Tüm futbolseverlere BARIŞ içinde günler dilerim Sağlıklı günler..." ifadelerini kullandı.

TFF'de başkan adayları netleşiyor

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu’nun 22-23 Haziran’da yapılacak seçimi öncesi başkanlık için kulisler hareketlendi.

Aday olacağını açıklayan mevcut başkan Mehmet Büyükekşi, 2. ve 3. lig kulüpleriyle görüşüp destek istiyor. Ancak özellikle Süper Lig kulüplerinin büyük bölümü, bu sezon yaşanan hakem hataları nedeniyle Büyükekşi’ye henüz destek vermiş değil.

Ahmet Nur Çebi ve Ahmet Ağaoğlu iddiası

Kulislerde adı başkanlık için geçen en güçlü isim Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi... Son zamanlarda bazı futbol paydaşlarının, TFF Başkanlığına aday olması için Çebi’ye teklif götürdüğü iddia ediliyor.

Daha önce “TFF Başkanı olmayı düşünmüyorum” diyen Çebi’nin bu taleplere henüz net bir yanıt vermediği kaydedildi. Eski Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun da adı TFF için konuşuluyor.

ajansspor