Rangers'ın, Galatasaray'ın Rıdvan Yılmaz için yaptığı 3,4 milyon sterlinlik satın alma opsiyonlu kiralık teklifini reddettiği haberinin ardından, sol bekin tercihinin Beşiktaş olabileceği iddia edildi.

Yapılan açıklamada, Rıdvan Yılmaz'ın 'eski kulübüne olan bağlılığı nedeniyle', bir teklifin kabul edilmesi halinde, Galatasaray'a transfer olmaya istekli olmasının beklenmeyeceği bildirildi.

Hem Galatasaray, hem de Hellas Verona bu ay Yılmaz'ı kadrosuna katmak üzere anlaşmaya varmıştı. Ancak şu an itibariyle ikisi takım da Rangers'la anlaşma sağlayamadı.

Rıdvan Yılmaz'ın bir süre daha gündemdeki yerini koruyacak.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Rangers Review yayıncısı Derek Clark da; "Bana Rıdvan'ın Türkiye'ye dönmesi durumunda eski kulübü Beşiktaş'a dönmeyi tercih edeceği söylendi, bu yüzden onun Galatasaray'a transferi konusunda pek istekli olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Anlaşmanın Rangers'a uygun olması gerekecek.

Yılmaz'ın tercihi ne olursa olsun, Ocak transfer döneminde takımdan ayrılması için yapılacak herhangi bir anlaşma, Rangers'a ve transfer etmek istedikleri oyuncularla ilgili gelişmelere bağlı olacak.

Galatasaray'ın 3,4 milyon £'luk satın alma opsiyonlu kiralık teklifi, kulübün transferden elde edilen parayı sezon sonu  takıma yeni transferlerle, yeniden yatırım yapmak istediği için reddedildi.

Galatasaray'ın Rangers'ın taleplerine daha uygun ikinci bir teklif sunması durumunda belki kulüpler arasında bir anlaşmaya varılabilir. Ancak bu durumda Rıdvan Yılmaz'ın tercihleri belirleyici olacak. Galatasaray Yılmaz'ı, Beşiktaş'a olan sadakatinden vazgeçirmeye ikna etmeye çalışacak.

Haberin linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Duhuliye | Dış Basın