Yeni sezon öncesi stoper, orta saha ve kanat oyuncusu takviyeleri yapmasına kesin gözüyle bakılan Beşiktaş'ta yeni transferler, takımdan ayrılacak oyuncuların durumuna göre şekillenecek.

Sözleşmeleri sona eren Atiba, Welinton, Dele Alli ve N'Koudou ile yola devam etmeyecek olan Beşiktaş; kiralık oyunculardan Maxim'le yollarını ayırmayı planlarken Tayfur Bingöl ve Redmond'un bonservislerini alarak takımda tutmaya çalışacak.

Beşiktaş'ta bunun dışında; Gedson, Saiss, Rosier, Muleka gibi oyunculara teklif gelebileceği, bu isimlere tatmin edici teklifler gelmesi halinde Beşiktaş'ın oyuncuların ayrılmasına onay verebileceği iddia edilse de, Beşiktaş yönetimi ve teknik heyetinin öncelikli tercihinin bu oyuncuların takımda kalması olduğu biliniyor.

İsmi Beşiktaş'tan ayrılabilecek oyuncular arasında anılan Valentin Rosier'e de İtalya ve Fransa'dan teklifler olduğu iddia edilmişti. Buna karşın Şenol Güneş'in göreve geldiği ilk haftalarda formayı ara transferde takıma katılan Onur Bulut'a kaptıran Rosier, Şenol Güneş'in gözüne yeniden girerek ilk 11'e dönmeyi başardı.

Rosier'in yeni sezonda Beşiktaş'ta devam edip etmeyeceği merakla beklenirken bu konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Beşiktaşlı yöneticiler; öncelikli tercihlerinin Fransız sağ bekin takımda kalmasından yana olduğunu, ayrıca Rosier için kulübe gelen resmi bir teklifin olmadığını ifade etti. Rosier için yüksek bir teklif gelmemesi durumunda, Beşiktaş'ın yeni sezonda sağ bek mevkisinde yoluna Rosier - Onur rotasyonuyla devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER