''Beşiktaş hafta sonu çok önemli psikolojik bir galibiyet aldı, Başakşehir'e karşı deplasmanda bir türlü  şansı tutmuyordu. Aldığı 2-0 lık skorla üçüncülük için bir üstünlük de yakaladı. Beşiktaş’ın en önemli artısı, ara transferdeki başarılı transfer politikası oldu. Yani 4-5 futbolcu da aşağı yukarı beşte beş yaptı, 5 futbolcu da şu anda Beşiktaş’ta direk oyun oynayabilecek durumda ve oynuyorda. 


Bu arada Beşiktaş’ın iki tane handikapı oldu, bunları da konuşmamız lazım, bir tanesi Ghezzal'ın sakatlığı, aşağı yukarı 1 yıla yakın bir süredir 9 ay sakat, tam iyileşti takımla çalıştı dedik, bu sefer ısınırken sakatlandı. Bu hafta İstanbulspor maçında oynayacağı söyleniyor, Şenol hoca ilk 11’e koyar mı koymaz mı onu bilemeyiz . Bunun kararını antrenman performansına göre verecektir Şenol hoca. Çünkü Ghezzal gerçekten çok özel bir oyuncu, bu sakatlık süresi olmasaydı Beşiktaş Ghezzal ile çok daha farklı bir noktada olabilirdi. Ghezzal gerçekten Beşiktaş’ın oyununu çok etkiliyor, bir de Rozier'le beraber çok iyi anlaşıyordu, Ghezzal, Rosier'i  de aktive ediyordu. Beşiktaş bir futbolcuya mı kaldı diyebilirsiniz ama Ghezzal çok özel bir futbolcu, böyle futbolcuları her zaman bulamazsınız. Beşiktaş bunu yakalamış ve Rozier'le mükemmel bir pas trafiği tarzları vardı, hem taraftarı coşturuyordu, hem de Beşiktaş’a galibiyeti getiren ve takımı ileriye taşıyan bir top oynatıyordudu. Şimdi ondan yoksun olunca Rozier o bölgede Öksüz evlat gibi oldu, bir türlü tempoyu tutturamadı. Ghezzal'den sonra Rozier de bayağı bir gerileme var. Sanırım bu yüzden şenol hoca yeni transfer Onur'u Rosier'e  tercih ediyor. Ama Rozier de hocanın basın toplantısında dediği gibi kenara atılacak, silinecek bir oyuncu değil, bana göre çok iyi, çok enteresan bir futbolcu.
Beşiktaş yeni transferlerin katılımıyla yepyeni bir çehreye büründü, bundan sonra yeni bir Beşiktaş seyredeceğiz gibi görünüyor. Ama Başakşehir maçında ki Beşiktaş’ı çok beğendin mi dersen, hayır beğenmedim. Ama maçı 2-0 lık bir skorla bitirmiş olması Beşiktaş için çok önemliydi. Kimse bu galibiyeti Başakşehir'in 10 kişi kalmasına bağlamasın, Beşiktaş o karttan önce zaten 1-0 öndeydi.

Abuobakarın golcülüğünü anlatmaya gerek yok, kariyeri müthiş son vuruşları olağan üstü, çok özel bir yetenek, Ankaragücü maçında ben onu biraz ağır bulmuştum, özel bir çalışma yapıyormuş şu an üzerine koyarak gidiyor. Aboubakarın bu çıkışı Cenk Tosun'un son haftalardaki formsuzluğunu da kapatıyor .


Bir de başka bir konuya değinmek istiyorum UEFA‘nın 28. maddesi gereğince aldığı bir karar var, Türkiye dünyadaki en büyük felaketlerden birini yaşadı, bu bağlamda Başkana bir şey söylemem lazım. Bir soru üzerine bunun cevabını vermişti ama baya gereksiz yorumlara neden oldu. Madde 28’de şöyle bir şey var ''Bir kulüp grup aşamasındaki maçları tamamlamam açısından diskalifiye edilip veya herhangi bir nedenle yarışmadan çekilirse tüm maçların sonuçları geçersiz sayılır ve puanları kaybeder'' diyor. Şimdi bunu Türkiye neden uygulamıyor? federasyon başkanı diyor ki ''oyun oynanırken kurallar değişmez'', kurallar değişmeli çünkü mücbir bir sebep var. Bunu sadece Beşiktaş için söylemiyorum küme düşen takımlar için de geçerli. Kimisi deplasmanda oynamış puan kaybetmiş, kimisi de tam tersi olmuş. Dolayısıyla ortada büyük bir haksızlık var. Bu haksızlığın giderilmesi gerekiyordu, alınan karar çok alelacele alınmış bir karar. Şu an bana göre hakkaniyetsiz bir lig oynanıyor.''