Beşiktaş'tan Fransa'nın Nice ekibine kiralanan Valentin Rosier'den kötü haber geldi. Beşiktaş'ta kötü bir sezon geçiren Valentin Rosier, kadro dışı kararının ardından ara transfer döneminde Ligue 1 ekibi Nice'e kiralandı. Fransız futbolcu yeni takımında sakatlandı.

Rosier bir süre sahalardan uzak kalacak

Nice, Beşiktaş'tan kiraladıkları Valentin Rosier'in hamstring sakatlığı yaşadığını açıkladı. Fransız kulüp, genç sağ bekin diz sakatlığı nedeniyle bir süre sahalardan uzak kalacağını açıkladı.

27 yaşındaki sağ bek bu sezon Nice formasıyla sadece 3 maçta forma giydi.

"Gidenler iyi oynasın, konuşup anlaşalım istiyoruz"

Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, "Valentin Rosier ve Jean Onana gibi kiralık giden futbolcuların kulüpleriyle sürekli temas halindeyiz. Rosier sakatlandı, 4 hafta olmayacak gibi. Onana fena değil. Gidenler iyi oynasın, konuşup anlaşalım istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Satın alma opsiyonu var

Beşiktaş ile Nice arasında Valentin Rosier'in kiralık transferi hakkında yapılan anlaşmada satın alma opsiyonu da yer aldı. Siyah-Beyazlı kulüp tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platormu'na (KAP) yapılan açıklamada, "Kulübümüz, profesyonel futbolcumuz Valentin Rosier'in 2023-2024 sezonu sonuna kadar geçici transferi hususunda OGC NICE kulübüyle ve oyuncuyla anlaşmaya varmıştır. Yapılan anlaşmaya göre OGC NICE kulübünün satın alma opsiyonu bulunmaktadır. Ayrıca oyuncunun 2023/2024 sezonu sonuna kadar ücreti OGC NICE kulübü tarafından karşılanacaktır" denildi.

| Ajansspor