Sezona Avrupa kupası maçı ile merhaba diyen Beşiktaş, bindiği dalı kesti! Çok net pozisyonlara giren Kartal, gol kaçırma yarışı yapar gibiydi. Rakibi hafife almanın karşılığını skor tabelasında gördü. Arnavut ekibi, buna karşılık 90 dakika içinde sadece tek şut atabildi. O da gol oldu. Tam tur Tiran’daki rövanşa kaldı derken, Semih sahne aldı. Altyapıdan gelen genç yetenek, farkı ikiye çıkarıp herkesi rahatlattı.

Güzel oyun, net skor

Şenol hoca, ilk 11’de Onana’ya şans vermeyip, geçen sezonun kadrosunu sahaya sürdü. Zayıf rakibi önünde oyunu istediği gibi kontrol eden Kartal, galibiyet ile taraftarını selamlamasını bildi. Maça hızlı başlayan siyah, beyazlılar; 21’de golü buldu. Masuaku’nun ortasından gelen topu Onur ağlara bıraktı. Arnavut ekibi ne oyuna, ne de geri düşmeye reaksiyon veremedi. Beşiktaş hız kesmese, maçı ilk yarıda farka taşıyacak skoru rahat bulurdu. Zira, konuk ekip, koca ilk yarıda, Mert’in kalesine hiç isabetli şut atamadı. Bu yarıda son sözü Aboubakar’ın pasında Muleka söyledi: 2-0.

Hafife aldı, yandı

Beklentiler ikinci yarıda goller izlemekti. Ancak her geçen dakika oyunda kopmalar yaşandı. Yoğun tempoda geçen kamp yorgunluğu göze çarptı. Tur için ilk yarıda bulunan iki farklı skor garanti görüldü. Sağlı sollu ataklara rağmen, istenilen baskı kurulamadı. Sadece savunmayı düşünen Tiran, kaleye attığı ilk şutta golü buldu. Kontra yiyen Beşiktaş, 83’de Kaina’nın golüne engel olamadı. Bu sürpriz gol sonrası, silkelenip kendine gelen Güneş’in ekibi yüklendi. Bir türlü gelmeyen gol stres yarattı. Buna rağmen gol kovalayan Beşiktaş genç yeterliği Semih ile uzatmada golü buldu: 3-1.

ORhan YILDIRIM / Fanatik