Rusya'da gündem Gazprom'un Beşiktaş'a yaptığı teklif... Rusya resmi haber ajansı o teklifin kapsamı hakkında detaylar verdi. 

Rus Enerji Devi, Rusya Premier Ligi'nde ayrılmak isteyen oyuncuları önce Beşiktaş'a gönderecek. Oradan bu oyuncuları Avrupa'daki diğer takımlara satacak. 

Beşiktaş, Rusya'dan transfer edilecek oyuncular için bonservis bedeli ödemeyecek. Gazprom karşılayacak. Ancak bu oyunculara  Avrupa'dan talip çıktığı zaman satışllarını Gazprom karşılayacak. Satıştan Beşiktaş yüzde 15 ila yüzde 25 arasında pay alacak. 

Gazprom'un bu operasyonuna Rusya hükümeti de destek verecek. Bu sayede hem futbolcuların FIFA yoluyla Rusya'dan bedelsiz ayrılmalarının önüne geçilecek... hem de Gazprom kendisinin sponsorluk teklifini kabul eden Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi seviyesinde güçlü bir takıma haline getirecek. Hem de Rus Milli Takım oyuncuları, Avrupa Kupası oynama pratiğini kaybetmeyecek. Aynı zamanda markanın gücü Rusya'ya ambargo uygulayan Avrupa'ya ve UEFA'ya gösterilecek.  

Bu arada Rus resmi haber ajansı TASS tarafından yapılan haberle ilgili Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı'dan; "Bu plan hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Beşiktaş, RPL'den oyuncularla ilgileniyor mu? Hayır, ilgilenmiyoruz" cevabını verdi.

Kaynak: Fotospor