"Şafak'a değil Beşiktaşlılara cevap vermeli"

Beşiktaş'ın Eski Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, sitemizin instagram canlı yayınında Erdem Ulus’un sorularını yanıtladı. SERGEN HOCA ERKEN GELSEYDİ LİDERDİK "Bana kalırsa Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı var. Potadayız, en iyi fikstüre...

11 Nisan 2020, 13:56
"Şafak'a değil Beşiktaşlılara cevap vermeli"

Beşiktaş'ın Eski Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, sitemizin instagram canlı yayınında Erdem Ulus’un sorularını yanıtladı.

SERGEN HOCA ERKEN GELSEYDİ LİDERDİK

"Bana kalırsa Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı var. Potadayız, en iyi fikstüre sahibiz, rakiplerimiz birbiriyle oynayacak. Biz bu ligin içindeyiz. Seçimden önce puan tablosunda takım düşme hattına yakındı. Biz o zaman da şampiyonluk vaad ettik, sekerse ikinciyiz dedik. Yönetim kurulu devre arasını iyi değerlendiremedi, hocayı da geç aldı. Sergen Hoca devre arası ayrıldı, biz haftalar sonra aldık. Eylül - Ekim gibi bu planlamanın yapılması lazımdı. Geç kalırsanız kaybedersiniz. Sergen'le başlamış olsaydı Beşiktaş şu anda liderdi. Sivas ve Göztepe maçlarını Sergen'le kazanırdık, o moralle Başakşehir maçını da kazanırdık. Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı var."

TRABZON YÖNETİCİSİ OLSANIZ TESCİL EDİLSİN DERSİNİZ

"Lig bu şekli ile yarım kalarak tescil edilsin diyen yöneticiler yanlış yapıyor. Lig oynanmamış sayılırsa son 5 senenin Avrupa'da en fazla puan alan takımı Avrupa'ya gidebilir ya da 8 takımlı bir play-off yaparlar. Tek maçlı eleminasyon sistemiyle Perşembe-Pazar bu playoff biter. Liglerin tamamlanarak tescil edilmesi gerektiğini Ceferin de söylüyor. UEFA'nın da bu isteği doğru. Ligleri oynatacak ki para dağıtacak. Biz ligler böyle tescil edilsin dersek 1 lira alırız, şampiyon olursak 100 lira alırız. Trabzonspor yöneticisi olsanız bu lig tescil edilsin dersiniz ama siz Beşiktaş yöneticisisiniz. Beşiktaş beşinci sıradayken tescil edilsin demek doğru değil. Olağanüstü durumda galip gelenin üste çıkacağı böyle bir hareket yapılabilir."

"Beşiktaş Başkanı kamuya mal olmuştur. Süleyman Seba'nın bıraktığı fotoğraf önemli bir fotoğraf. Biz Seba olamayız ama onun çizgisinde bir profil çizmek durumundayız. Şafak Bey'in magazine düştüğü bölüm görevden ayrıldıktan sonra oldu, bu bizi ilgilendirmez. Ben kendisiyle bir bardak çay içmedim. Seçimlerde bizim rakibimizdi, hatta o dönemde arkadaşlarımla biraz takıştılar. Şafak Bey, Umut Şenol, Mesut Urgancılar, Erdal Torunoğulları ve Adnan Dalgakıran'ın isimlerini verdi. Siz bu kulübe leke olabilecek kelimelere susamazsınız, hemen çıkıp cevap vereceksiniz. 1 gün geçti, 2 gün geçti, çıkıp birinin konuşması lazım. Seçimden önce hepsi muhalefet yapıyorlardı, şimdi günlerce tek bir cevap verilmedi. Hakemlere, rakiplere karşı Beşiktaş'ı savunamıyorsunuz, bari bu ithamlara cevap verin."

HİÇ BİR YÖNETİCİ KAYIT DIŞI PRİMİN İÇİNE GİREMEZ

"Ben yıllarca antrenörlük yaptım, prim konusu basit bir konu değil. Çanakkale Dardanelspor'da görev yaptığım dönemde Gökhan Zan, Hasan Kabze, Okan Koç, Selçuk İnan, Mehmet Topal ve bunlar gibi birçok oyuncuyu amatörden bulup çıkartan ve çok büyük bonservis bedellerle satılmasını sağlayan Nahit Güzel takımın sportif direktörüydü. hiçbir zaman kendisi prim listesinde yoktu, sadece maaş alıyordu. Ben de takımın teknik direktörü olmama rağmen genel usül ve uygulamalarda teknik kadro her kulüpte prim alır. Ben futbolcularla aynı listede bulunup bana prim verilmesini teknik direktör olarak bile talep etmedim. Prim kadrodaki 18 futbolcuya verilir. Oynayanlar yüzde 100, sonradan girenler yüzde 70, oynamayanlar yüzde 50 alır, tribünde oturana prim verilmez. Bu bazı yerlerde biraz esnetilir. Toplam 24-25 kişiye prim verilir. Kulübün ikinci başkanının prim listesinde adı varsa, ki yokmuş, Ali Naibi çift alıyormuş, Ali Naibi bunu devamlı yapıyorsa senede kişi başına yılık 600 bin TL, o günün dolar kuruyla 150-200 bin dolar yapar 3 yıl devam ettiyse toplam meblağ çok büyük hale gelir. Bunu iddia eden beraber çalıştıkları eski bir yönetici ve hukukçu. Bunun cevabının verilmesi lazım. Bazıları makarna alıyor çay alıyor diyor, bu daha da kötü. Alıp içerde dağıttı diyorlar, 10 kişi personel varsa gider muhasebeden alır primini. Hiçbir yönetici kayıt dışı primin içine giremez."

Cenk Sümer orada bağımsız üyeydi. Ali Naibi çift prim aldığı zaman bunu kontrol etmedi mi? Ali Naibi'nin tam prim alması enteresan, kabul edilebilir bir şey değil. Pepe çizgiden top çıkarıyor, Ali Naibi onunla aynı primi alıyor. Prim olayı her seviyeden takımda var, yöneticiler hiç prim alan tarafta olmaz, yöneticiler prim verir. Bu ülke adına bir skandaldır. Şike ve teşvik, bahis çetesi, 3 Temmuz gibi vakaları gibi.

ORTADA BİR İDDİA VAR CEVAP VERMEK ZORUNDASINIZ

"Mesut Urgancılar divanda dairelerin yolsuzluğunu anlattı, herkes beddua etti. Şafak Mahmutyazıcıoğlu o işin başındaki isim Çebi, ya Çebi ya da Urgancılar istifa etsin diyor. Divan toplantısında insanlara yanlış bilgi veremezsiniz.

İkinci Başkan Stat maliyetinden konuşuyor, ihale komisyonu başkanı Ahmet Nur Çebi diyor Şafak Bey, ya sen istifa et ya o istifa etsin diyor. Erdal Torunoğulları için trollerle ilgili iddiada bulunuyor. Çıkın cevap verin. Trol falan diyorsunuz, Barcelona'da bugün 6 yönetici trollere para verdikleri için istifa etmek zorunda kaldı. Avrupa'da yöneticiler şereflerine bir leke geldiği zaman istifa ediyorlar. Sizin Beşiktaş kulübünü yönetenler olarak cevap vermeniz gerekiyor. Bizim bu işlerle ilgimiz yoktur, Şafak Mahmutyazıcıoğlu müfteridir demelerini talep ediyorum. Ben yıllarca bu işlerin içinde adı geçen kim varsa istifasını istedim. Şafak Mahmutyazıcıoğlu ben 2 milyonluk fatura kestim ama 1 lira cebime girmedi diyor. Biz bu adama 3 sene boyunca hırsız dedik. Şafak Bey, Emre Kocadağ'ın cevap vermesini istiyor. Cebine bir kuruş girmediyse yıllarca hırsız denilen bu insana yazık değil mi?"

YÖNETİCİ KULÜBE FATURA KESEMEZ

"Kimse susarak bu işi halledemez. Şafak Bey savcılığa gideceğim diyor. Susarsanız bu iş burada kapanmaz, burası büyük camia, 10 yıllık 20 yıllık kuruluş değil, burası Cumhuriyet tarihinden eski bir kulüp, biz tarihiz. Yönetici arkadaşların hepsi Beşiktaş'ta olduklarını bilmek zorunda. Adam savcılığa gidecek. Daha fazla büyümeden reddedin. Nasıl reddederseniz reddedin ama reddedin. Bir iddia varsa ve resmi olarak bir hukukçu tarafından yapılıyorsa, savcılığa gideceğini söylüyorsa buna cevap vermek zorundasınız. Babanızın şirketini, mahalle takımını değil, milyonlarca insanı temsil ediyorsunuz. Bu iddialar Beşiktaş'a karşı yapılıyor, cevap vereceksiniz. Beşiktaş 7 yılda 1 milyar dolar para harcadı, 2,5 milyar borç yaptı, hisse dağıttı, temlik verdi. Para bolken her şey güzeldi, şimdi herkes birbirini suçlamaya başladı. Bir kere hiçbir kulübe kendi yöneticisi fatura kesemez."

BÖYLE BAHŞİŞ OLMAZ

"Ahmet Nur Çebi 3 hafta önce Galatasaray maçına 50 bin prim veriyorum diyor. Futbol A.Ş Başkanları Erdal Torunoğulları ve Cenk Sümer. Sen orada harcanacak paraya karışamazsın ki. Oraya Erdal Bey ve Cenk Bey karışır. Kayıtdışı bir ekonomiyi 10 lira da olsa kimse savunamaz. Kayıtdışı kazanç yaratamazsınız. Devletten kimse vergi kaçıramaz. Ayrıca şoföre, aşçıya bahşiş verecekseniz cebinizden vereceksiniz. Bahşiş dedikleri para ayda 50 bin, yılda 600 bin lira. Böyle bahşiş olmaz. Gider muhasebeden alırlar alacaklarsa. Şafak Bey önemli bir şey daha anlattı, 700 binlik bir fatura var dedi. Divan Kurulu ve Denetleme Kurulu başkanlarının görevlerini iyi yapmaları lazım. Denetleme Kurulu Başkanına bu faturayı sordular, 3 aydır cevap verilmedi. Divan Kurulu ne oluyor demedi. Dernek yöneticileri kendi şirketlerinden kurumlara mal satamaz."

DEMİRÖREN AVM BEŞİKTAŞ’IN OLACAKTI

"Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na moderatör yanlış bilgi verdi. Biz Fulya Davası'nda müdahil değil esas davacıyız. Şafak Bey konuya hakim değil. Fulya davası ilk günden beri Çebi'nin dosyayı bizzat takip ettiği bir dava. Beşiktaş'ın mefaati için temyize gönderdik diyerek yanıltıcı bir beyanda bulundu. Mahkemede neye itiraz ettikleri belgesini tüm üyelere göndermelerini istedim. Yalçın Karadeniz sıkıntıyla da olsa bu itirazı herkese gönderdiler. Genel Kurul iptal kararının bozulmasına itiraz ediyor, yani Yıldırım Demirören'i aklıyorlar. Beşiktaş kulübünü Demirören kurmadı, Şeref Bey kurdu, mahallenin çocukları kurdu, halk sahip çıktı. Biz seçimi kazansaydık 110 milyon dolarlık Demirören AVM'ye ihtiyati tedbir koyacaktık, parayı ödeyemezse Beşiktaş'ın AVM'si olacaktı. Gidin 110 milyon dolarlık zararımızı yerine koyun. Hala Yıldırım Demirören'le görüşüyorlarmış. Ne yapıyorsunuz, ne yapmak istiyorsunuz? Bu kulüp şahısların değil, halkın kulübü.

Ben bu işlerin açıklanması konusunda çağrıda bulundum, açıklama yapmak zorundalar. Cevap vermek zorundalar. İstifa da edecekse cevap verip öyle istifa etsin. Bu olmadığı takdirde adam savcılığa gidecek. 2 milyonluk makbuz nerde? Şafak Bey 1 lirası bana gelmedi diyor. Belgeyi ilk çıkartan Atilla Bey'in bunu takip etmesi lazım. Para Şafak Bey'de değilmiş. Benim şirketim var, sana mal verdim, arada bakiye farkı çıktıysa yine aynı şirketten fatura keserim, niye başka şirketten keseyim?

Beşiktaş bunlarla yüzleşmezse Beckenbauer'in bi lafı vardı: Pislikleri halının altına süpürürsek hiçbir şeyi ilerletemeyiz" dedi. Hatalar, yanlışlar, suistimaller olabilir ama hiç olmazsa geleceğe karşı sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerek. Bizi geleceğe borçlandırmayın. Şafak Bey ciddi bir linç yedi kamuoyundan.  İtiraz gelmediği için Şafak Bey'in söyledikleri kabul oldu. 11 tane daireyi alan İcra Kurulu Başkanı orada. Bunlar yenilir yutulur şeyler değil. Sükut kabul etmektir. Başkan çıksın Şafak Bey müfteri desin."

YILDIRIM DEMİRÖREN İLE KAÇ DEFA GÖRÜŞTÜNÜZ?

"Hesap soracağız dedin, Fulya dedin, başkan olduktan sonra Demirören ile kaç defa görüştün? Hesap sormak için mi görüştün, değilse ne için görüştün? Başkan bana cevap verir vermez ama Beşiktaşlılara cevap vermesi gerekiyor. Yıldırım Demirören'le kaç gün görüştün, kaç saat görüştün? Yıldırım Demirören sadece Fulya'da zarar vermedi. Yıldırım Demirören, Beşiktaş'a düzgün hizmet etmedi. Bir konuda değil birçok konuda hata yaptı. Başkanlığı bıraktıktan sonra bile TFF Başkanı iken Şenol Güneş’i milli takıma getirip Beşiktaş’ın belki de üçüncü şampiyonluğunu engelledi. Niye Beşiktaş iyi giderken hocasını alıyorsun? Git başka hoca al. Büyük tazminatlar ödedi, davalar kaybetti, Beşiktaş’a büyük zararlar verdi. Lütfen rücu edin. Bu insanla ne görüşüyorsunuz?

Beşiktaş'ın problemi 2000 sonrası oluşan genel kurul yapısı. Bu sistematik bir biçimde başka yöne ilerledi. Küçük zümrelerin, grupların kimi isterse seçtikleri bir yer haline geldi. Kongrelere götürülen otobüsleri, bindirilmiş kıtaları biliyoruz. Bağımsızlar da var ama çok küçük bir grup bunlar. Beşiktaş genel kurul yapısı fesata uğramıştır, fitne sokulmuştur. Beşiktaşlı olmayan insanlar kulübe üye yapılmıştır."

ŞAFAK’A DEĞİL BİZE CEVAP VERMELİ

"Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na cevap verme ama Beşiktaşlılara cevap ver. De ki renktaşlarım, sevgili Beşiktaşlılar, bu kesinlikle yalandır, Şafak Bey müfteridir de biz de alkışlayalım. Şafak Bey'i değil bizi kaale alacaksın, ona değil bize cevap vereceksin. Gerçi Beşiktaşlı olup olmadığını da bilmiyoruz, Trabzonspor dergisinde röportajları çıkıyor. Halka 11 daireyi anlatın, 2 milyonluk faturayı anlatın. Etiketlediği Emre Kocadağ cevap versin, paralar nerde? Bu soru Fikret Orman'a soruluyordu ama biz de soralım, para nerde?

Ortada iki tane naylon fatura var. Beşiktaş kulübünü usulsüzlükler içinde yönetemezsiniz. Devlet var, SPK var, Bakan var. Hata yaptıysanız da çıkın açıklayın. Biz sokaktaki Beşiktaşlılar, halk olarak soruyoruz. 2 milyon lira nerde?

Süleyman Seba'nın bir sözü vardı "ben hayatım boyunca kimseyi aldatmadım" diye, bize kulübü bu şekilde yönetecek insanlar lazım. Beşiktaşlılar merak etmesin, bundan sonra sosyal medya hesaplarımda yapacağım yayınlarla bu soruyu ben de her gün soracağım."

Yorumlar (1)
Rumuz:
KaraKartal 10 ay önce
Beşiktaş'ın başına başkan olacak gerçek Beşiktaş'lı..... Çakma Beşiktaş'lı falan değil....
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Galatasaray 20 39
3. Fenerbahçe 19 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Trabzonspor 20 33
6. Hatayspor 20 32
7. Alanyaspor 19 31
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Rizespor 20 25
13. Sivasspor 19 24
14. Başakşehir 20 24
15. Konyaspor 20 23
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. Samsunspor 18 36
3. İstanbulspor 17 34
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 17 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Akhisar Bld.Spor 18 16
15. Menemen Belediyespor 17 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 17 44
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Cádiz 20 24
10. Levante 19 23
11. Getafe 18 23
12. Celta de Vigo 19 23
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 19 20
15. Real Valladolid 20 20
16. Eibar 19 19
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13