İşte Şahinoğlu'nun açıklamaları:

"BEŞİKTAŞ'I İŞİN İÇİNE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında derbi öncesinde demeç savaşları başladı. 2 hafta önce oynanan Gaziantep - Beşiktaş maçındaki VAR kayıtlarını dahil ederek Beşiktaş'ı işin içine dahil etmeye çalıştıklarını görüyoruz çünkü Beşiktaş bu süreçte sessiz kaldı. Biraz tartışma konularının arasında Beşiktaş da olsun isteniyor demek ki. Bugüne kadar Beşiktaş maçlarında birçok kez hata oldu ve sayın Ahmet Nur Çebi olsun, asbaşkan Emre Kocadağ olsun, yönetim kurulu üyelerinin VAR kayıtlarının açıklanmasını istediği maçlar oldu. İki sezon önce de oldu, geçtiğimiz sezon da oldu, bu sezon da hatırlayın Alanyaspor maçında oldu ama federasyon hiçbir şekilde VAR kayıtlarını yayınlamadı. Şimdi Federasyon Sivasspor - Galatasaray maçı özelinde var kayıtlarını yayınlama kararı aldı ve buna Gaziantep - Beşiktaş maçını da ekledi. Eklenmesinin sebebinin ne olduğu çok merak ediliyor. Sayın Ali Koç'un basın toplantısında Beşiktaş maçını örnek vermesinin sebep olduğu konuşuluyor. Şimdi Beşiktaş yönetiminin isteği şu: "Madem bizim maçı da açıkladınız, o zaman bu saatten sonra hepsini açıklayacaklar" Beşiktaş mesela Cumartesi günü Kasımpaşa ile bir maç oynayacak, Kasımpaşa maçında bariz bir hata oldu, Beşiktaş dedi ki VAR kayıtlarını açıklayın, açıklamazlarsa o zaman Beşiktaş'a yapılmış bir haksızlık durumuna düşüyor.

Şenol Hoca zaten N'Koudou'nun pozisyonuna kırmızı kart verilebilir, bu hakem yorumudur diyor. Burada bizi bu işin içine çekmesinler, yakamızı bıraksınlar diyor. Beşiktaş'ı bu işin içine çektiklerini düşünüyorlar, o yüzden Beşiktaş'ın böyle bir tepkisi oldu çünkü kamuoyunda da hiç kimse Beşiktaş'ın Gaziantep maçının VAR kayıtlarının açıklanacağını beklemiyordu.

"GHEZZAL ÇOK HIZLI İYİLEŞİYOR"

Ghezzal'ın sakatlığını zaten herkes biliyor, aşağı yukarı 1 ay daha takımdan ayrı kalacak ama ben Ghezzal'ın 1 ay sonra takımla birlikte çalışmalarda yer almasını bekliyorum çünkü çok hızlı bir iyileşme sireci gösteriyor. Ghezzal için sezonu kapattı ya da Nisan ayına kadar yok yorumlarının yapıldığı bir ortamda Şenol Hoca da Şubat ayının ilk haftasını işaret etmişti. Ben Ghezzal'ın 3 ya da 4 hafta içerisinde sahalara döneceğini düşünüyorum. Onun dışında Salih Uçan'ın kasığından bir ağrısı var, Adana Demirspor maçında kasık ağrısı yaşadığı için oyundan çıkmıştı. Salih'in 11'de oynama ihtimali çok zor, muhtemelen yerine Tayfur'un oynayacağını düşünüyorum çünkü Kerem Atakan Kesgin'in de bir sakatlığı var. Oğuzhan Akgün de keza öyle. Beşiktaş'ta şu an ilk 11'i etkileyecek olan oyunculardan Ghezzal zaten yoktu, şimdi bir de Salih Uçan'ı sayabiliriz.

"OZAN TUFAN BEN GELİRİM DEDİ"

Bundan 10-15 gün öncesinde de Şenol Hoca'nın Ozan Tufan'la bir görüşme yaptığını söylemiştik. Her ne kadar Şenol Hoca bunu açık açık söylemese de biz bir teması olduğunu biliyorduk. Eski öğrencisi sonuçta, güzel ilişkileri var. Ozan Tufan zaten bu görüşmede "Hocam ben gelirim, yeter ki kulübümle anlaşın" demişti. Beşiktaş zaten bir teklifte bulunmuştu, yazılı kağıda dökülmemişti. Kiralık + satın alma opsiyonuyla Ozan Tufan'ı istemişti, şimdi bunlar resmi olarak masaya gelmiş durumda. Hull City tarafıyla süreci Asbaşkan Emre Kocadağ yürütüyor. Ozan konusunda zaten bir problem yok, Ozan Şenol Hoca'ya "kulübümle anlaşın, gelirim" dedi. Hull City 2,5 milyon Euro bonservis bedeli istiyor, kiralamaya yanaşmıyor. Beşiktaş biraz buna ikna etmeye çalışacak. Birkaç gün içinde çözülebilecek bir transfer olduğunu düşünüyorum.

"ZAJC'IN ÖNCELİĞİ..."

Bundan 2-3 ay öncesinde Miha Zajc Beşiktaş'ın gündemine gelmişti. Fenerbahçe ile sezon içerisinde anlaşma sağlayamazsa sezon sonunda Miha Zajc'e teklif yapılması planlanıyordu. Beşiktaş, Zajc ile doğrudan bir iletişim kurmadı çünkü rakip takımın oyuncusu. Fenerbahçe'nin izni olmadan hiçbir şey yapılamaz. Şu anda Zajc'e bir teklif daha yaptı Fenerbahçe. Buradan sonuç çıkmazsa Beşiktaş bir hamle yapacak. Zajc tarafıyla 2-3 ay öncesinde de, 1 ay öncesinde de konuştuğumda önceliğin İtalya olduğunu söylemişlerdi. Fenerbahçe de ikna edebilir, belki Beşiktaş da ikna edebilir ama oyuncunun önceliği İtalya Serie A'ydı. 

"ELNENY İÇİN MUTLAKA GİRİŞİM YAPILACAK"

Mohamed Elneny ile ilgili Beşiktaş yönetiminde bir düşünce var, çünkü 6 numaraya da bir transfer söz konusu. Şartlar uygun olursa sağ stoper ve 8 numara, Ozan Tufan transferi yapılırsa bir 6 numara sürprizi de gelebilir ama Elneny'nin Ocak ayında olma ihtimali çok zor gözüküyor. Arsenal Premier Lig'de harikalar yaratıyor, fazla süre almasa da kadronun içinde olması, Premier Lig şampiyonluğu yaşaması kendisi açısından çok olumlu bir durum. Sezon sonuna kadar sözleşmesi var, 1 yıl da opsiyonu bulunuyor ama eğer ki Beşiktaş devre arasında Elneny'den sonuç alamazsa sezon sonunda Josef De Souza'nın, Atiba'nın sözleşmesinin biteceği noktada Elneny için mutlaka bir girişim yapılacak çünkü Şenol Hoca'nın, yönetimin beğendiği bir oyuncu ama Ozan Tufan ve sağ stoper transferleri şu an için öncelikli gibi duruyor. Josef De Souza'nın performansına bağlı olarak bir 6 numara da transfer dönemi içinde çözülmeye çalışılabilir.

Duhuliye.com