Fas ile yarı finale kadar çıkmayı başaran Saiss, 2-0 kaybettikleri Fransa maçının başında sakatlığı nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kaldı.

Saiss, Fransız basının gündeminde

Roman Saiss, Fas'ın Dünya kupası'ndaki başarısıyla Fransız basınının da ilgisini çekti. Foot Mercato, 32 yaşındaki Saiss ile ilgili bir yazı yayınladı. Yazıda Faslı futbolcunun turnuvanın en iyi stoperlerinden biri olduğu belirtildi.

"Beşiktaş'ın istikrarsızlığından bıktı"

Haberde, Saiss'ın Beşiktaş'ta rahatsız olduğu ileri sürülerek şöyle denildi: "Romain Saiss, Wolverhampton'la yıllar geçirdikten sonra geçen yaz Beşiktaş'a katılmaya karar verdi. Saiss'in önünde hâlâ üst düzey futbol oynamak için 1-2 yıl bulunuyor. Ancak Süper Lig'deki ilginç altı ayın ardından Saiss, Beşiktaş'ın istikrarsızlığından bıktı."

Romain Saiss, Avrupa'da devam etmek istiyor

Foot Mercato'nun edindiği bilgilere göre Dünya Kupası sonrasında birçok takım Saiss'a talip oldu. Ancak Faslı futbolcu, özellikle Körfez ülkelerinden gelen tekliflere, Avrupa'da oynamaya devam etmek için olumlu yanıt vermiyor.

Serie A'dan Saiss'ı transfer etmek istiyor

Haberde, iki Serie A takımının Saiss transferini bitirmek istediği vurgulanarak şöyle denildi: "İki İtalyan takımı Saiss transferiyle ilgileniyor. Geçen yaz Beşiktaş'a imza atmadan futbolcu Milan'ın da gündemine gelmiş ancak İtalya takımı daha genç bir ismi tercih etmişti. Bu Dünya Kupası'ndan sonra Romain Saiss'ın İtalya'ya gitmesi için fırsat olacak."

Saiss, Ismael'in gitmesinden rahatsız

Beşiktaş ile 11 Süper lig maçına çıkıp 1 gol atan ve 3 asist yapan Faslı oyuncunun "İstikrarsızlıktan rahatsızım" ifadesinin altında Valerien Ismael'in yerine Şenol Güneş'in teknik direktörlük görevine getirilmesinin yattığı belirtiliyor.

Şenol Güneş'ten Saiss'a eleştiri: Sessiz

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir basın açıklamasında Faslı oyuncuyu sessiz kamakla eleştirmişti. Güneş, "Saiss, lider karakterli bir oyuncu olmasına rağmen geldiğimde biraz sessiz gördüm. Welinton, ondan daha fazla konuşuyor mesela" ifadesini kullanmıştı.

Güneş'ten Saiss'a: Sakat oynayarak zarar verdin

Beşiktaş Teknik Direktörü, dün ise Saiss'ı sakat olarak Fransa maçına çıktığı için açık bir şekilde hedefe koydu. Güneş şöyle konuştu: "Saiss ile ilgili bize bilgi gelmedi. Birinci derece yırtıktı ama üstüne gidersen bu ikinci, üçüncü dereceye çıkar. Oynadı, çıktı. Sakatlıkta oyuncuyu sahaya koyduğunuz zaman hem randımanı düşüp hem sakatlığı büyüyorsa bu çok kötü bir karardır. Sezon sonu olur iyileşme durumu olur onu anlarım ama hem takıma katkısı olmadı, hem kendine, hem bize. Herkese zararı olduğu görünüyor."

ajansspor